Elektrikli araçlar gerçekten çevreci mi? | Batarya, şarj ve geri dönüşüm

Yanlış bilgi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Elektrikli araçlar tamamı ile çevrecidir dostum, yalan videolara inanmamalısın, prim için çok boş konuşmuş. Bazı yerleri doğru demiş bazı yerler tamamı ile yanlış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elektrikli araçlar tamamı ile çevrecidir dostum, yalan videolara inanmamalısın...
Tamamen algı. EU'da bulunan otomobillerin yarısını elektrikliye çevirelim, kapatılan tüm kömür santrallerini tekrar devreye sokmaları lazım.

Bunu yaptıkları zaman içten yanmalı motorlara kıyasla daha fazla emisyon oluşmuş oluyor. Ben bacasında katalitik konvertör olan santral görmedim.

Ha pillerin çevreye verdiği zararı saymıyorum. Bügüne kadar üretilmiş ve yeniden şarj edilen pillerin % kaçı geri dönüştürülmüş bir kontrol edin. O zaman anlarsınız...

Bence çok çevreci olduğu söylenemez. Sonuçta bu elektriği doğal gaz, petrol ve kömür yakarak elde ediyorsunuz. Aşağı yukarı aynı şeye tekabül ediyor. Daha ucuz olması daha çevreci anlamına gelmiyor. Bence bu dönemde yapılacak en iyi şey hybrid bir araç kullanmak. Özellikle Toyota'nın hybrid teknolojisi çok iyi.

Tamamen algı. EU'da bulunan otomobillerin yarısını elektrikliye çevirelim, kapatılan tüm kömür santrallerini tekrar devreye sokmaları lazım.

Bunu yaptıkları zaman içten yanmalı motorlara kıyasla daha fazla emisyon oluşmuş oluyor. Ben bacasında katalitik konvertör olan santral görmedim.

Ha pillerin çevreye verdiği zararı saymıyorum. Bügüne kadar üretilmiş ve yeniden şarj edilen pillerin % kaçı geri dönüştürülmüş bir kontrol edin. O zaman anlarsınız...
İkinci paragraftaki iddianızın kaynağı nedir? Ayrıca pillerin çevre zararı videoda anlatılıyor.

Geri dönüşmelerin hepsi geri dönüştürülmüş olmuyor Piller'de zarar veriyor dünya'ya. Çevreci falan değiller yani. Ayrıca elektrikli araba mı olur? Araba dediğin sesi olacak 260 kmh hızı görecek.

Bence çok çevreci olduğu söylenemez. Sonuçta bu elektriği doğal gaz, petrol ve kömür yakarak elde ediyorsunuz. Aşağı yukarı aynı şeye tekabül ediyor. Daha ucuz olması daha çevreci anlamına gelmiyor. Bence bu dönemde yapılacak en iyi şey hybrid bir araç kullanmak. Özellikle Toyota'nın hybrid teknolojisi çok iyi.
Daha ucuz olduğu için değil, kullanım ömründe daha az kirletici yarattığı için çevreci.

Geri
Yukarı