Elektrikli bisikletten motora geçme

Syrandmare

Centipat
Daha fazla  
15 yaşındayım Ocak'ta 16 ya gireceğim. A1 ehliyet alacağım şu an elektrikli bisiklet kullanıyorum ehliyeti aldıktan sonra Honda CBR125R almayı planlıyorum. Bilecik'te oturuyorum biraz küçük bir yer ama bilecikte motor kullanan arkadaşlar varsa trafikte hiç sorun yaşıyolar mı ve benim gibi ehliyeti yeni almış birisi trafikte sıkıntı yaşar mı? Bilgi verirseniz çok iyi olur.

15 yaşındayım Ocak'ta 16 ya gireceğim. A1 ehliyet alacağım şu an elektrikli bisiklet kullanıyorum ehliyeti aldıktan sonra Honda CBR125R almayı planlıyorum. Bilecik'te oturuyorum biraz küçük bir yer ama bilecikte motor kullanan arkadaşlar varsa trafikte hiç sorun yaşıyolar mı ve benim gibi ehliyeti yeni almış birisi trafikte sıkıntı yaşar mı? Bilgi verirseniz çok iyi olur.

Dostum hayaline karışmak istemem tabii ama kendi fikrimce A1 ehliyet almana gerek yok zaten küçük şehirde yaşıyorsun elektrikli bisiklet gündelik işini görüyorsa onu kullan çünkü ehliyet kursuna para çok gidiyor bir motorun yarı fiyatı kadar paran gider + motorda alacaksın daha sonra 18 olduğunda yükseltmek isticeksin ve hepsi + masraf olarak geri döncek.

Bayağı bir araştırdım ve CBR125R başlangıç motoru olarak için gayet güzel olduğunu gördüm yani o yandan bir sıkıntı olmaz.
İlden ile çok farketmez genelde genel olarak trafikte sorun yaşayabilirsin, sinyalsiz dönenler, aynasızlar...
Senin yapabileceğin tek şey dikkatli olmak. Onun dışında özgürce sür motosikletini zevkini çıkar. Bende bir kaç ay sonra araba ehliyeti alacağım bakalım.

Dostum hayaline karışmak istemem tabii ama kendi fikrimce A1 ehliyet almana gerek yok zaten küçük şehirde yaşıyorsun elektrikli bisiklet gündelik işini görüyorsa onu kullan çünkü ehliyet kursuna para çok gidiyor bir motorun yarı fiyatı kadar paran gider + motorda alacaksın daha sonra 18 olduğunda yükseltmek isticeksin ve hepsi + masraf olarak geri döncek.

Para olarak bir sıkıntımız yok Allah'a şükür ve motoru sadece bilecikte kullanmayı düşünmüyorum universiteyi başka bir şehirde okuyacağımı bildiğim içinde almak istiyorum.

CBR125 almanı tavsiye etmem, ilk motorun ve düşüp kalktığında grenaj masrafı seni çok üzecek. Ayrıca alacağın mototrun kilometresinin de az olmayacağını düşünürsek senin için iyi olmaz. Düşük kilometreli CB125F veya TVS Raider gibi commuter motorlara yönelmeni tavsiye ederim.
Evet, gençsin ve şekilli bir makine istiyorsun ama bunun da bir sonucu olacak ve baş edemezsen canın çok yanar.

CBR125 almanı tavsiye etmem, ilk motorun ve düşüp kalktığında grenaj masrafı seni çok üzecek. Ayrıca alacağın mototrun kilometresinin de az olmayacağını düşünürsek senin için iyi olmaz. Düşük kilometreli CB125F veya tvs Raider gibi commuter motorlara yönelmeni tavsiye ederim.
Evet, gençsin ve şekilli bir makine istiyorsun ama bunun da bir sonucu olacak ve baş edemezsen canın çok yanar.

Dediğinizi anlayabiliyorum ama zaten o motorla düşüceğimi çok düşünmüyorum ehliyeti almadan önce babamın motoruyla birkaç alıştırma yapacağım zaten bu arada bir şey soracaktım CBR 125'e herkes grenajı çok pahalı diyorlar ne kadar olduğuna dair bir bilgin var mı?

Bisiklet ile motorun trafikte yaşadıkları aşağı yukarı aynı. Hatta bisiklet daha tehlikeli şeyler yaşıyor.

Yeni ehliyet alıyorsun ve o motor senin için fazla olmaz mı?

Olmaz. Gayet uygun.

Motor kullanacaksan kesinlikle kask tak ve kalitelisini al!. Ayrıca ben senin yerinde olsaydım scooter alırdım trafikte vitesli motor belli bir süre sonra yoruyor.

Kask falan bisiklette de zorunlu zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı