Elektrikli Motor mu Elektrikli Bisiklet mi?

kfrkan

Hectopat
Selamlar, normal bisikletimi uzun süredir kullanmıyordum. İşe gidip gelirken de toplu taşıma kullanmak istemiyorum ama aynı zamanda şehir içinde farklı semtlere de gidebilmek istiyorum. İstanbul'da da malum oldukça yokuş var. Güç olarak hangisi daha idealdir ve ayrıca hangisiyle daha uzun mesafe gidebilirim?

Maaşı bekleyip Volta Vb1 mi alayım yoksa Kuba S15 yeterli midir?

Güncelleme olarak yazıyorum. Deneyeceğim için sıfır alıp zarar etmek istemedim. 2.el az kullanılmış bir Volta VSM aldım. Ağır olması dışında hız veya menzil olarak bir sorun yaşamadım. Sıfır bir VSM 40 km gidiyor ben de ortalama 30+ km gidiyorum. Henüz pedal ve zinciri takamadım. Hiç kurulmamış bile. O sorunu da çözersem çok daha uzun mesafe gidebilirim. Ancak günlük kullanımım ortalama 30 km olduğu için günlük şarja takmam gerekiyor. En ağır kısmı ise aküleri cidden ağır. Dışarıda şarj imkanım da olmadığı için her gün eve çıkarmak yorabiliyor. Dün şarja takmayıp üst sınırlarını zorlayayım derken yolda kaldım ve 20 kg'lık aküyü ofise kadar sırtımda götürmek zorunda kaldım. Ama bu sorunu pedalları taktığım zaman çözebilirim. Şimdilik çok işimi görüyor. Eve gidiş gelişim 25-30 dk arasında. Bunun yerine 2 aktarmalı toplu taşıma ile 1 saatte gidiyordum. Kullandığım güzergah hafif yokuşlu veya düz yollardan oluşuyor. Bu şekilde kullanacak arkadaşlara önerebilirim.

Son düzenleme:
@kfrkan merhaba bende birkaç haftadır elektrikli bisiklet almayı düşünüyorum. Şu modeli almayı düşünüyorum.

RKS rsıv Pro​

Gerek menzili gerek görünüşü olsun çok beğendim bir tecrübe sahibi biri olarak siz ne düşünürsünüz? Sizin aldığınız model pek hoşuma girmedi açıkçası tam bisiklet olmadığı için bende iş yerime otobüs veya metro ile git gel yapmaktan gına geldiği için düşünüyorum. Ev ile iş uzaklığı 7 km uzaklık nasıl olur?

Geri
Yukarı