Elektrikli motorlar dik yokuşları çıkabilir mi?

Balo

Decapat
Daha fazla  
Elektrikli motor almak istiyorum ama aklımda soru işaretleri var. Hızları düşük oluyormuş. 40 km/h civarında genelde, bunu hızlandırmak mümkün müdür? Ek olarak dik yokuşları çıkabilir mi?

Yokuşları çok rahat çıkıyor sarjlilar. Hiz konusu modelden modele değişiyor, maksimum hızı arttırılıyor mu bilmiyorum. ST Max ZWD 406 L vardi elimde önceden. Şarjlı motor için hızı tatmin edici oluyor zaten. Sehir ici kullanım icin birebir. Hız istiyorsanız, kaplumbaga tarzi modelleri vardi ST'nin, onlar gayet saglam ve hızlı. Model Dora alfa 1200 olmasi lazim.

Son düzenleme:
Bir yerde görmüştüm bunların hız kilidi falan varmış o açılabiliyormuş sanırım
Motorun kaç CC güç ürettiğine bakarak maksimum çıkabileceği hızı hesaplayabilirsiniz. Eğer alacağınız motorun sahip olduğu CC ile maksimum hızı arasında fark varsa demek ki hızı sınırlandırılmış demektir. Nasıl açılır bir fikrim yok ama en azından sınırlı mı değil mi anlamanız açısından bu yönteme başvurabilirsiniz. Ayrıca yokuşları rahat bir şekilde çıkıyorlar. O konuda sıkıntı etmeyin.

Bu motoru BİM'den satın almıştım babam biniyor kilosu 115, %25 eğimli yokuşu çıktığına şahit olmuşluğum var.

1614864836373.png

Yeni konular

Geri
Yukarı