Elektro Gitar Cızırtı Sorunu

KaaN12

Centipat
Selamlar,
2 hafta önce aldığım elektro gitarımın yalnızca 1. perdesinde bir cızırtı söz konusu. Her telde 1. perdeye basıp çaldığımda ses düzgün çıkmıyor, rahatsız edici bir cızırtı çıkıyor. Muhtemelen teller fretlere değiyor. Fakat sadece 1. perdeye basıp çaldığımda oluyor. Bazı yerlerde ucuz gitarlarda bu sorunun olabileceğini okumuştum fakat bu gitara 2.500 TL gibi bir bütçe ayırdım. Sapını yanlışlıkla bir yere vurmuş olabileceğimden şüpheleniyorum. Bunun bir çözümü var mıdır? Varsa evde, kendim halledebilir miyim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana sap kayması gibi geldi. İstersen yakınlarındaki bir müzik markete göster. Sap ayarı yapılabilecek düzeydeyse iyi. Bazı durumlarda sapın direkt gitardan ayrılıp baştan yapılması bile gerekebiliyor. Eğer gitarın floyd rose ise köprüyü yükseltmeyi deneyebilirsin.

Bana sap kayması gibi geldi. İstersen yakınlarındaki bir müzik markete göster. Sap ayarı yapılabilecek düzeydeyse iyi. Bazı durumlarda sapın direkt gitardan ayrılıp baştan yapılması bile gerekebiliyor. Eğer gitarın floyd rose ise köprüyü yükseltmeyi deneyebilirsin.
Evde tellerin yüksekliğini biraz arttırarak sorunu giderebileceğimi düşünüyordum ama sorunun sadece 1.perde de olması beni düşündürüyor. Muhtemelen aldığım yere götürüp bir bakmalarını isteyeceğim.
yorumunuz için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı