Elektro Gitar Tel Önerisi

200749

Kilopat
Makaleler
11
Merhabalar. Ibanez GRX70DXJU-BKN model gitara sahibim, ikinci el olarak satın aldım. Elektro gitarda yeni olduğum için pek bir bilgim yok. Bu sabah kalktığımda bir teli kopmuştu. Ben de hazır kopmuşken telleri güzel bir telle değiştireyim diyorum. Fiyat konusunda pek bir bilgim olmadığından güzel ses veren, uzun ömürlü, sağlam ve fiyatı uçuk olmayan bir tel olursa iyi olur. Önerilerinizi bekliyorum, iyi Sosyaller 🥰

@Bora Dere 60 TL civarında olursa sevinirim. Hangi kalınlıkta kullandığımı inanın ben de bilmiyorum. Kalınlık nasıl bir etki eder, onu da bilmiyorum 🙃 Siz önerin yeter.

0.10mm öneririm. Tonu bozmaz, bend yapması da çok zor değildir. Marka olarak Ernie Ball öneririm. Bu model en temel olanlardan 3-4 ay boyunca aktif bir şekilde kullanırsınız.

@Bora Dere öneriniz için teşekkür ederim. Siparişini verdim. Son bir sorum daha olacak, bu tellerin değişimini YouTube'dan izleyerek evde yapabilir miyim?

@Bora Dere öneriniz için teşekkür ederim. Siparişini verdim. Son bir sorum daha olacak, bu tellerin değişimini YouTube'dan izleyerek evde yapabilir miyim?
Yaparsınız, çok zor değil. İlk tel değişiminde hatalar yapabilirsiniz yapa yapa düzelecek. Gitarınızın önceki telleri 0.9 ise entonasyon ayarı yapılması gerekebilir. Şansınıza bu videoda sizin gitarınız üzerinden nasıl yapılacağı gösterilmiş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı