Elementary OS Macerası: Matebook 13 ve Elementary OS

1 Ay önce Huawei Matebook 13 2020 AMD aldım daha önce de bahsettiğim gibi parmak izi okuyucusu çalışmadığı için Windows devam ediyordum ve bu yazıyı okuyunca Linux isteğim tekrar depreşti ve bende elementary kurdum.

Wi-Fi kartını okumadı ne yaptıysam Wi-Fi'yi çalıştıramadım.
Ardından Ubuntu kurdum ve Ubuntu'dan nefret ettiğimi tekrar hatırladım. Fanlar hiç susmuyor sistem aşırı ağır vs vs. son olarak Deep'in deneyeceğim yine sıkıntı çıkarsa Windows'a geri dönüş yapacağım.

Bu kadar güzel gözüktüğünü bilseydim ben de kullanırdım.

Elementary OS kurdum ama WhiteSur kurulumunu yapamadım. Nasıl kurabilirim?

Tekrardan merhaba İbrahim bey ben de rehberinizi okuyup Huawei Matebook 13 cihazıma Elementary OS kurdum ama sürücüleri ve attığınız GitHub rehberindekileri nasıl kuracağım bilmiyorum. Bir de MX250 sürücüsünü nasıl kurabilirim? @SideWinder

Merhaba. Sürücüleri kendisine otomatik kurdurttum ben, yükleme ekranında 3. parti sürücüleri kur seçeneğini işaretlemiştim, öyle kendisi kurdu, Wi-Fi sürücülerini falan.

Bunun dışında, benim modelim Nvidia içermeyen model. Ancak standart MX250 sürücü kurulumu işe yarayacaktır gibime geliyor. Lakin, Nvidia sürücüleri, özellikle de Optimus kullanan mobil grafik yongalarının sürücüleri, Linux'ta ne kadar sağlıklı çalışır, bilmiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…