Elementary OS Macerası: Matebook 13 ve Elementary OS

Türkçe dil desteği var mı?

Evet, var:

Deneyiminizi paylaştığınız ve GNU/Linux ısrarınız için teşekkür ederim.
Galiba sizin sanatçı bir yapınız var, güzel oturumlar, ilginç arka planlar, oldukça uygun ikon temalar ve fotoğrafçı yanınızla açıkça görülüyor.
Atatürk'ün dediği gibi "Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir". Siz de bu damarı tamamlayanlardansınız:)
Hayırlı olsun ve her zaman yeni paylaşımlar, yeni deneyimler bekleriz.

Teşekkürler. :) Evet, düzenli ve sade dağıtımları, temaları seviyorum. Tabii performans ve kullanışlılık da önemli. Genelde sadeliği tercih ediyorum. :)

Hayırlı olsun :) Elementary'de, Gnome'da olduğu gibi bazı menü geçişlerinde ve efektlerde titreme ve fps kaybı olmuştu ben kullanırken lakin bunun sebebi de HDD kaynaklı sanırım. Siz böyle bir sorunla karşılaştınız mı?
HDD kaynaklı değil. Bende de kapalı kaynak Nvidia sürücülerine geçene kadar tearing olmuştu. Ek sürücülerden kapalı kaynak Nvidia sürücüsünü seçin.

HDD kaynaklı değil. Bende de kapalı kaynak Nvidia sürücülerine geçene kadar tearing olmuştu. Ek sürücülerden kapalı kaynak Nvidia sürücüsünü seçin.
Çift GPU olduğundan Nvidia'ya geçince de bende tearing oluyordu. Nouveau sürücü aktifken /etc/gdm3/custom.conf dosyasında #EnableWayland = false (sanırım böyle idi) hash'i kaldırınca ve alt satıra DefaultSession=gnome-xorg.desktop ekleyince tearing ve donmalar azalıyordu ama tamamen geçmiyordu. Sinir bozucu hale geldiği için de kaldırmıştım. Bir ara dediğiniz yöntemi tekrar deneyeyim. Belki güncelemelerle düzelmiştir.

Hayırlı olsun :) Elementary'de, Gnome'da olduğu gibi bazı menü geçişlerinde ve efektlerde titreme ve FPS kaybı olmuştu ben kullanırken lakin bunun sebebi de HDD kaynaklı sanırım. Siz böyle bir sorunla karşılaştınız mı?

Hayır, böyle bir sorun yaşamadım.

Nvidia Optimus destekli bir cihaz kullanıyorsanız, bununla alakalı olabilir.

Son düzenleme:
Hayır, böyle bir sorun yaşamadım.

Nvidia Optimus destekli bir cihaz kullanıyorsanız, bununla alakalı olabilir.
Evet laptop'um Optimus destekliyor. Araştırayım da Intel GPU'ya geçip Xorg aktif ediliyorsa tekrardan kurayım eOS'u. Arch'a kurdum geçenlerde Pantheon'u, fn tuşları çalışmadı, düzeltemedim de sonra sil baştan kur. Neyse biraz bakayım da belki düzeltirim o sorunları.

2 sene önce falan denemiştim bu dağıtımı, çok fazla sıkıntı çıkarmıştı. Wi-Fi kartını görmüyordu, ekranda yırtılmalar oluyordu vs. Hepsinin bir çözümü vardır illa ancak ben pek uğraşmak istememiştim. Yakında tekrar kuracağım, bakalım sorunlar çözülmüş mü? 😄

Windows 10 kullanıyorum, memnunum ama Linux dağıtımlarına hep sempati ile bakmışımdır. Elemantary OS kurduktan sonra dediğiniz temayı nasıl kurabilirim? Bir de sürücü sorunu oluyor mu? Nasıl sürücüleri güncelliyoruz? Teşekkürler...

Ekleme: Windows'daki gibi küçültme ve kapatma tuşlarını nasıl sağ tarafa alabilirim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı