Çözüldü ElementrayOS'da .DEB dosyaları nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mergen Tengri

Hectopat
Makaleler
8
Daha fazla  
Meslek
Tekno-Lokum
Elementary'a daha yeni geçtim, .DEB uzantılı bir uygulama var elimde ve onu kurmak istiyorum peki nasıl kurarım?
Bunu arayüz ile kurmanın bir yolu var mı?
(Microsoft Edge kuracaktım AppCenter'da yoktu bende Microsoft'un sitesinden DEB dosyasını indirdim ancak kuramıyorum)
@Üzüntü @illedelinux @Arsenik @runit @Endless Kaan @Scorpio55

Çözüm
Elementary'a daha yeni geçtim, .DEB uzantılı bir uygulama var elimde ve onu kurmak istiyorum peki nasıl kurarım?
Bunu arayüz ile kurmanın bir yolu var mı?
(Microsoft Edge kuracaktım AppCenter'da yoktu bende Microsoft'un sitesinden DEB dosyasını indirdim ancak kuramıyorum)
@Üzüntü @illedelinux @Arsenik @runit @Endless Kaan @Scorpio55
Eddy uygulamasını kullan, istersen .deb dosyasına sağ tıklayıp eddy ile açabilirsin ya da eddy uygulamasını açtıktan sonra istediğin .deb dosyasını seçebilirsin.
Evet ama garip bir sekilde o programlar bagimliliklari da sorunsuz bir sekilde kuruyor.

Bu komutun da Debian uzerinde adam akilli calistigini gormedim.
Enteresan, demekki bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz hocam. Komutları uyguladıktan sonra aldığınız hataların kodlarını görmeden bir yardımcı olmamız mümkün değil. Benim şuana kadar rastladığım tek olay, sistemde var olan ve üzerine yazılamayan .deb dosyaları oldu. Onlarıda zaten --force-overwrite ile aşabiliyorsunuz.

Hayir, yanlis yaptigimi sanmiyorum. Her Debian tabanli dagitimda yasadigim sorun.
İyi de hocam biz sorunsuz bir şekilde kurulum yapabiliyorsak sorun kodda mıdır sizce? Ben herhangi bir program kullanmadan sadece terminal üzerinden kurulumları yapıyorum. Gerek kaynak dosyalarından gerek paketlenmiş kurulum dosyalarından... Neyse dediğim gibi aldığınız hataların kodlarını görmeden gene de yorum yapmamız doğru değil. Varsayımsal olarak konuşmamız yanlış olur.

İyi de hocam biz sorunsuz bir şekilde kurulum yapabiliyorsak sorun kodda mıdır sizce?

Sadece kendim de degil, cogu insanlarda da goruyorum bu hatalari zaten, buna dayanarak konusuyorum.

Neyse dediğim gibi aldığınız hataların kodlarını görmeden gene de yorum yapmamız doğru değil.

Debian ve Ubuntu tabanlilardan uzaklastigim icin dogal olarak kullanmiyorum, o yuzden herhangi bir hata kodu da atamam. Sadece soylemek istedim.

Geri
Yukarı