Elimdeki Göktaşı mıdır?

Wicyut

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bende bir taş var Göktaş’ına benziyor fakat emin olamadım bilgili kişiler cevap verirse sevinirim.

Dosya Ekleri

• 5206C356-0FCB-4C54-9BF3-1133D8E70CD1.jpeg
    5206C356-0FCB-4C54-9BF3-1133D8E70CD1.jpeg
    115,7 KB · Görüntüleme: 555
  • 64CAD004-FEC4-4564-A565-A791A784AB52.jpeg
    64CAD004-FEC4-4564-A565-A791A784AB52.jpeg
    75,3 KB · Görüntüleme: 493
Ben daha önce göktaşı incelemiştim.
Genellikle o boyuttaki normal taşlardan daha ağır oluyorlar.
Normal bir taşın ağırlığı ile karşılaştırabilir misiniz?

Ben daha önce göktaşı incelemiştim.
Genellikle o boyuttaki normal taşlardan daha ağır oluyorlar.
Normal bir taşın ağırlığı ile karşılaştırabilir misiniz?
bu soruyu tam cevaplayamam ama boyutuna göre normal bir ağırlığının olduğunun düşünüyorum.
Hocam denizde mi buldunuz veya eviniz denize yakın mı?
hayır denizde bulmadım ve denize yakın bir yer değil.

Yabancı bir kaynakta elinizdeki ile benzeyen taş ile alakalı bir konu açılmış. Linki bırakıyorum;What kind of rock? - Ask an Expert
Konuyu açan arkadaş elindeki taşı bölgesel jeoloji uzmanlarına göndermiş ve aldığı cevap şu;
Phillip, Plastiğin arkasını görmek zor ve kayayı şahsen görmeden, sadece olasılıkları tahmin ediyorum. Kentucky'ye özgü olmayan metamorfik bir kaya olan mikalı bir şiste benziyor. Bu bir şistse ve onu Kentucky'de bulduysanız, başka bir yerden gelmiş ve dolgu veya yol yatağı malzemesi olarak kullanılmış ve onu bulduğunuz nehir veya gölün sahilinde sona ermiş olabilir. Bazı kumtaşlarının tabanı da (gecikmeler olarak adlandırılır) bazen parlak parçalar olan şeyler, kömürlü malzeme ve mika pullarını yoğunlaştırır (gerçi bu Somerset bölgesinde oluşan kumtaşları için çok miktarda mika olurdu, son olarak, eğer yansıtıcı kısımlar "katı" ise ve farklı tanecikler değilse, bunun da bir tür insan yapımı metalik silika olma ihtimali vardır. Metal benzeri metalik silika parçaları, farklı yüksek ısılı işlemlerde yan ürünler olarak üretildi ve daha sonra bazen demiryolu yataklarına girdi ve diğer çeşitli dolgular eyaletin etrafında bulundu. Çeşitli şekil ve renklere sahiptirler ancak her zaman katı, yansıtıcı, metalik yüzeylere sahiptirler. Maalesef daha spesifik olamam.
Bu yardımcı olur umarım.
(Translate üzerinden çevirdiğim için çeviri hataları olabilir kusura bakmayın)

Hocam bir mıknatıs falan tutun yapışır belki.

Evde güçlü bir mıknatıs yok. Tamir aletlerinin üstündeki sürme mıknatıslarla denedim ve buzdolabı etiketlerinin küçük mıknatıslarıyla yer yer küçük çekimler var ama genel bir çekim yok ve mıknatıslar güçsüz olduğu için pek net hissediliyor diyemem ama dikkatli bakarsanız hafif çekimler var.

Hafif bir zümrütlük sezdim ama yüksek kalite bir zümrüt değil eğer zümrütse. Azıcıkta opallik sezdim. Dokusu nasıl opal'i anımsatıyor mu? Daha doğrusu bu konularda bilgin var mı şimdi elimde olsa anlarım ama :D. Üstü kazınmış opal gibi duruyor sanki.

Geri
Yukarı