Göktaşı inceleme için nereye gönderilir?

Öncelikle taşın meteorit olduğuna kanaat getirmemiz gerekiyor. Meteoritler önemli miktarda dünya dışı demir ve nikel içerir, bu nedenle olası bir meteoriti tanımlamanın ilk adımı mıknatıs testidir.

Sonraki test ise sürtünmeden oluşan yanıkların olmasıdır. Benim gördüğüm kadarıyla var. Ama yanık mı başka bir şey mi anlayamıyorum resimlerden.

Bildiğim testler bunlar ama yinede meteorit olduğunu anlamak için çok kapsamlı testler yapılması gerekiyor.
Mıknatıs çekiyor. Düştüğü bölgede ufak taşlar vardi onlarida çekiyor mıknatıs renkleri ultra siyah.

Öncelikle taşın meteorit olduğuna kanaat getirmemiz gerekiyor. Meteoritler önemli miktarda dünya dışı demir ve nikel içerir, bu nedenle olası bir meteoriti tanımlamanın ilk adımı mıknatıs testidir.

Sonraki test ise sürtünmeden oluşan yanıkların olmasıdır. Benim gördüğüm kadarıyla var. Ama yanık mı başka bir şey mi anlayamıyorum resimlerden.

Bildiğim testler bunlar ama yinede meteorit olduğunu anlamak için çok kapsamlı testler yapılması gerekiyor.
elimde var mıknatıs testi pamuk testi hepsinden geçti istanbul avrupa yakası elden gösterebilirim

Türkiye Uzay Ajansı, TÜBİTAK Ulusal Gözlem Evi ya da Türk Astronomi Derneği´yle iletişime geçebilirsin. Bu tarz bir konuyla özel olarak ilgilenirler mi bilemem ancak şansını deneyebilirsin.

Geri
Yukarı