Elimdeki Göktaşı mıdır?

Bu arada daha detaylı inceledim obsidyen olma ihtimali dediklerimden daha yüksek.
Merhaba, konuyu açtığım hesap yazım yanlışları nedeniyle yetkileri alındı. Bu nedenle o hesaptan yazamıyorum. Sorularını cevaplayayım, flaşı yakınlaştırdığımızda koyu yeşil bir tona sahip, aralarda açık renkli yeşillikler var.

Hocam çift hesap yasak.

Hocam taş harry potterdaki felsefe taşına mı benziyor bana mı öyle geliyor.

Arkadaşlar, taş koyu yeşil ışık tutuyunca belli oluyor. Bazı noktaları açık yeşil ve cam gibi yeşil bir parça çıkardım ve baktım. İnce cam gibi ve yeşil.
Bu arada daha detaylı inceledim obsidyen olma ihtimali dediklerimden daha yüksek.
Bu kanıya nerden vardın acaba ?
Bu konularda bilgim yok maalesef. Fakat opallik olduğunu söyleyemiyicem, zümrüt olduğunuda. Fakat bilemiyorum keşke dokunma imkanınız olsaydı kolay olurdu. Daha iyi bi yere taşımak isterim konuyu bilgili kişiler yok sanırım. Fakat bu konularda bilgili olan kişiler nerelerde takılır bilmiyorum bir forum ya da başka bi adres biliyorsanız oraya da taşımak isterim.

Görünüş olarak Bazalt ve Gabro gibi duruyor ama İstanbul volkanik bir bölge değil. Uzmanı değilim açıkçası bir bilene sormak lazım. Litoloji ile ilgilenen biri varsa ona gösterebilirsin incelesin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…