Elinizde imkan olsa ne yapardınız?

Arkadaşın dediğini kimsenin anlamaması üzücü. İmam Gazali'nin buhranı gibi bir şeyden söz ediyor.

İmam Gazali her şeyi bırakıp, bir dağa yerleşip herkesten izole oluyor, sadece ibadet ediyor ve ilim öğreniyor her gün, dediği buna benziyor.

Ne insanlar var be, şu konu da ki gereksiz yorum sayısı gerçekten inanılmaz. Biri A işini yaparım diyor diğeri gelmiş imkanın olsa bile yapamazsın diyor, diğeri hayatım boyunca C işini yaparım diyor başkaları geliyor adamın yapmak istediği şeye burnunu sokuyor. Arkadaşlar milletin düşüncesine maydanoz olmamak bu kadar zor mu?

Elimde imkanım olsa dünyadaki bütün herkesi Müslüman yaparım desem bana karşı çıkacak bir şahsiyet olduğuna göre yazdığın o yoruma karşı çıkmam gayet normal. Ayrıca insanların dininden sanane herkesin kendi dini kendine. Biz senin dinsizliğine karışmadığımıza göre sende dünyanın dinine karışamazsın. Dünyada din özgürlügü diye bir şey var ayrıca.
Şöyle ki şuan da gördüğümüz gibi Akp li arkadaşlar arasında cumhurbaşkanına peygamber gözüyle bakıp fütursuzca oy veriyorlar bu da benim yaşamımı etkiliyor.
Herkes istediği kişiye oy verebilir fakat insanlar üzerinden prim kasıp oy topla sonra gel dinlere laf etme

Şöyle ki şuan da gördüğümüz gibi Akp li arkadaşlar arasında cumhurbaşkanına peygamber gözüyle bakıp fütursuzca oy veriyorlar bu da benim yaşamımı etkiliyor.
Herkes istediği kişiye oy verebilir fakat insanlar üzerinden prim kasıp oy topla sonra gel dinlere laf etme
O zaman ateizmide yasakla Kuzey Kore'de ki dinciler bundan etkileniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı