Ellie'yi neden seviyorsunuz?

Lara Croft kadar sevilemez ve güzel olamaz.
f46a38c887270e26947e2be86ebe1425.jpg

Güzel bir kızı ana karakter yapıp oyunu onun üzerinden oynayınca sevilmeme ihtimali yok bence.

Sadece güzellik mi hocam? Karakter güzel bile değil. Başka oyunlarda kat kat daha güzel karakterler var. Onlar niye bu kadar ilgi görmedi? Bu hem bence güzel olmayan hem de pislik bir karakter.

Kendimi Ellie'nin yerine koysam;

Defalarca kez hayatımı kurtarmış, bana babalık yapmış Joel'un intikamını almak için kız arkadaşımı ve üvey çocuğumu bir saniye bile düşünmeden bırakırdım.
Defalarca kez hayatını kurtarmış Joel ile empati kurmayıp sırtını dönmeyi biliyor ama.

Sadece güzellik mi hocam? Karakter güzel bile değil. Başka oyunlarda kat kat daha güzel karakterler var. Onlar niye bu kadar ilgi görmedi? Bu hem bence güzel olmayan hem de pislik bir karakter.
Evet, Ellie'den daha güzel olan bir sürü oyun karakteri var. Ama hiçbirinin hikayesi, yaşam öyküsü Ellie kadar iyi kurgulanamadı.

Defalarca kez hayatını kurtarmış Joel ile empati kurmayıp sırtını dönmeyi biliyor ama.

Kız nereden bilsin ertesi gün Joel'un öleceğini? Ayrıca Joel'a trip atmakta haklı Ellie. İnsanlara umut olmak için beraber ülkenin bir ucundan diğer ucuna gidiyorlar, Joel bu acıyı kaldıramayacağı için Ellie'nin hayallerini hiçe sayıp onu hastaneden alıyor. Tamam, Joel'un haklı olduğu taraflar da var ama bir yere kadar Ellie de haklı.
Konuda bahsi geçen oyun veya film mi artık neyse adı nedir merak ettim :d
The Last Of Us.

Yeni konular

Geri
Yukarı