Emeğimin karşılığını alamadım

Sınav kolay olmak. Sınav kolay olunca çalışanların hakkı yenmek. Çalışmayanlar kazanmak. Çünkü çalışanlar zora hazırlanmış olmak. Kolay gelince hata yapma sıkıntısı olmak.

Bak canım arkadaşım sınav TEOG gibi bir zorlukta değildi zoru yapan kolayı her şekil yapar sınav da ne kadar kolaysa artık sadece 500 kişi tam not almış halbuki sınav kolaydı neden oldu ya?

Bak canım arkadaşım sınav TEOG gibi bir zorlukta değildi zoru yapan kolayı her şekil yapar sınav da ne kadar kolaysa artık sadece 500 kişi tam not almış halbuki sınav kolaydı neden oldu ya?
Hocam LGS'nin asıl amacı zor olması. Yani o yüzden sıkıntı var.

Nasıl önemli değil sorular?
Bu kadar yığılma varken sorular önemsiz mi?
494,2 %0.16 ediyor, 494,6 %0.08 ediyor. 2 kat fark var 0.4 puan ile. Tabii düz mantıkla düşünürseniz böyle çıkar.

Sıralama önemli sıralama geçen sene 337 ile %23 aldım arkadaşım 335 ile %27 aldı arada%4 fark var o zaman sınav çok mu zordu bu da bir hata değil mi?

Sıralama önemli sıralama geçen sene 337 ile %23 aldım arkadaşın 335 ile %27 aldı arada%4 fark var o zaman sınav çok mu zordu bu da bir hata değil mi?

Hayır değil. Sınav zor olursa yığılma olmaz. 450 495 arası birçok kişinin yuzdeligi çok yüksek çıktı. Hem de çok küçük puan farkları bile yüksek etkiler yaptı. 2018 gibi olsaydı daha iyiydi. Çok saçma bir sınav oldu. Eğer zor olsaydı bu kadar yığılma olmazdı. Ayrıca 2022 zor bir sınav değildi.

Hayır değil. Sınav zor olursa yığılma olmaz. 450 495 arası birçok kişinin yuzdeligi çok yüksek çıktı. Hem de çok küçük puan farkları bile yüksek etkiler yaptı. 2018 gibi olsaydı daha iyiydi. Çok saçma bir sınav oldu. Eğer zor olsaydı bu kadar yığılma olmazdı. Ayrıca 2022 zor bir sınav değildi.

Hocam kolay olması absürt bir durum ama diyorum ki önemli olan sıralama aynı kişiler ile girdiğiniz için çok etkilemiyor ha aşırı kolay bir sınav olsaydı da binlerce 500 olsaydı o zaman siz haklı olurdunuz.

Hocam kolay olması absürt bir durum ama diyorum ki önemli olan sıralama aynı kişiler ile girdiğiniz için çok etkilemiyor ha aşırı kolay bir sınav olsaydı da binlerce 500 olsaydı o zaman siz haklı olurdunuz.

Sorun binlerce 500 değil. Önemli olan siralama ama sadece küsuratlarla yüksek puandakilerin 2 kat oynaması çok saçma. 1 fen yanlışı -> %0.08 1 Türkçe yanlışı -> %0.16. Bahsettiklerim 450'li puanlar için de geçerli. Çok küçük bir bölümde çok yüksek kişi var. Sıkıntı da bu zaten.

Geri
Yukarı