Emin Çapa: “TOGG'un parçaları yerli ve milli değil"

Onuk E56'nın günahı neydi? Yandaş firma olmamasından başka...

Hacettepe Üniversitesi tarafından yapılan EVT-S1'in günahı neydi?

Siemens ve Bosch makinelardan bıktım. Servis bile bıktı. Ariston la idare ediyorum şimdilik. Elektrik pano üreticileri de Siemens istemiyor farklı markalara yöneliyor. Kalitelisi de var adisi de. Eskiden di sağlamlık şimdi garanti süresi bittiğinde çöpe gidiyor.

Bir de şamil vardı tamamen elektrikli. Aynı araç mı bilmiyorum turuncu Ferrari benzeri araç. 90ların sonunda taslağını görmüştüm. Melih Gökçek"in kanalında sürekli reklamları tanıtımı yapılırdı. Kampüse gittiğim halde görmek nasip olmadı. Sonunda 90 bine sahibinden sayfasında satışa çıkmıştı adamlarda heves bırakmadıklarından. Dediğin gibi birilerinin yolunda olmazsan yoldan çıkarıyorlar.
Benzer olay 90ların sonunda Eskişehir 1. hava ikmalde Hürkuş benzeri tamamen yerli imkanlarla yapılmış ve uçurulmuş eğitim uçağıydı. Hava kuvvetleri yapan komutanlığa sizin üstüne vazife değil sadece tainin yetkisi var diye fırçalayıp proje rafa kaldırılmıştı. Şimdi Hürkuş diye çıkardıkları zaten geçmişte yapılmıştı. O zaman akp kurulmamıştı bile. Galiba köstek olan dahili bedhahlar vardı. Araştırın daha neler var.

Çok güzel anlatmışsınız ama anlattığınız kişinin troll olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla havada kalacaktır.

Troller, bilgi belge paylaşanlara mı troll diyor?
Azıcık anlama yetiniz de mi yok? Aldığınız emirler mi böyle boş boş konuşmanızı gerektiriyor?

Sermaye. Togg'un ortakları Türkiye'nin en zengin şirketleri. Ki sadece para da değil, bilgi olarak da. Şak diye binlerce çalışan alabiliyorsun, fabrikanı 1-2 senede kuruyorsun, italya'dan otomobil tasarımı vs alabiliyorsun. Sermaye önemli yani. Togg ile karşılaştırdığınız şey birisi butik sayılabilecek bir işletme, diğeri de üniversite projesi.

Sermaye sadece biziz. Adı geçen ortakların hiçbir sermaye katkısı yok. Onlar götürmekle mükellef. Hem de gereken paranın onlarca katı akıtılıyor.
Yer, fabrika, personel gideri, sigortalar, vergiler vs hep bizden...

Buradaki paylaşıma bir bakın bakalım.

Benim televizyon izleyince anladığım %100 yerli ve milli bir otomobil. Bütün proje, parça, yazılım vs hepsi yerli. Piyasadaki araçlarla rekabet edecek, ihracat yapıp devlete para kazandıracak.

Paylaşıma baktım da resmi gazetede yazan şeyleri çok yanlış anlamışsınız bence siz.
Alım garantisi bile vermişler. Yani makam araçları artık mercedes değil togg olacak.

Teşvikler de herkese veriliyor zaten. Siz de kurun bir startup siz de yararlanın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…