Eminem'in "The Real Slim Shady" şarkısının sözleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Fatihho0

Decapat
Daha fazla  
Eminem'in bu şarkısını çok seviyorum ve sürekli dinlerim ama bence asıl hoşumuza giden kısmı İngilizce sözlerinin bize sadece uyumlu ve kafiyeli gelmesi fakat işin aslı şarkının Türkçeye çevirilmiş halinde sizlerin de yorumunu merak ediyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eminem'in bu şarkısını çok seviyorum ve sürekli dinlerim ama bence asıl hoşumuza giden kısmı İngilizce sözlerinin bize sadece uyumlu ve kafiyeli gelmesi fakat işin aslı şarkının Türkçeye çevirilmiş halinde sizlerin de yorumunu merak ediyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle dinleyinci bir anlamsız geldi.

Şarkının Türkçe'ye çevrilmiş halinden ötürü anlamsız gelmiş olabilir ancak bu şarkıyı anlamsız yapmıyor. Oradaki her bir satırın anlamı var, neredeyse hiçbir satır boş yere yazılmamış.

Mesela Medicine Man şarkısında şöyle bir satır var:

"Karma's headed for Armageddon
The drama setter, I'm going in, already got an arm and head in"

Yani "kARMa's HEADed for ARMageddon" şeklinde bir kelime oyunu yapıyor ve sonradan "already got an arm and head in" diyor zaten. Ama bu satırı türkçeye çevirirsen hem anlamsız oluyor hem de kelime oyunu bozuluyor.

Geri
Yukarı