Emre hocam yapmayın, etmeyin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Maalesef bu sizi ilgilendirmiyor. Kendi fikrinizi söylüyorsunuz anlıyorum ama katılmıyorum fakat sırf sözde birkaç kişi istiyor diye değişiklik yapılmasını istemiyorsun ama diğer taraftan aynı şekilde birkaç kişi istiyor diye her şeyin aynı kalmasını bekliyorsun.
O birkaç kişi dediğiniz, Sosyal'in kuruluşundan bu yana kurallarını benimsemiş, buna uyum sağlamış, düzene ayak uydurmuş ve bu kurallar çerçevesinde gayet de sorun yaşamadan Sosyal'i kullanan kişiler. Kaldı ki birkaç kişi değil, yarısından fazlası.

Online bir oyunda, birkaç kişi toplanıp oyunun en temel yapı taşlarından bazılarının değişimini istese, fakat yıllardır o oyunu oynayan kalan oyuncular istemese, ne tepki verirsiniz? Aynı durum, sadece oyun değil platform.
Katılmıyorum, bir şey yanlışsa ve sevilmiyorsa değiştirmek en doğal hakkımızdır. Koyun gibi boyun eğmek ya da başka forumlara gitme düşüncesi çok yanlış.
Koyunlukla ilgisi yok, yanlışları görün sesinizi yükseltin. Moderatörler dikkat etsin, uyarınızı yapın. Ben aynen böyle yapıyorum, çok karşı karşıya gelmişliğim oldu yöneticiler ile, hepsinde de konuştuk sorunları çözdük. Fakat hiçbirinde de çıkıp "şu kuralı kaldırın" demedim. Çünkü burası benden önce de vardı, bu kurallar ile kuruldu veya bu kurallar benimsendi. Sırf ben ve birkaç kişi istemiyor diye kuralların değişimini söylemek, kaldı ki bunu diretmek hakkım değil.

O birkaç kişi dediğiniz, Sosyal'in kuruluşundan bu yana kurallarını benimsemiş, buna uyum sağlamış, düzene ayak uydurmuş ve bu kurallar çerçevesinde gayet de sorun yaşamadan Sosyal'i kullanan kişiler. Kaldı ki birkaç kişi değil, yarısından fazlası.

Online bir oyunda, birkaç kişi toplanıp oyunun en temel yapı taşlarından bazılarının değişimini istese, fakat yıllardır o oyunu oynayan kalan oyuncular istemese, ne tepki verirsiniz? Aynı durum, sadece oyun değil platform.

Koyunlukla ilgisi yok, yanlışları görün sesinizi yükseltin. Moderatörler dikkat etsin, uyarınızı yapın. Ben aynen böyle yapıyorum, çok karşı karşıya gelmişliğim oldu yöneticiler ile, hepsinde de konuştuk sorunları çözdük. Fakat hiçbirinde de çıkıp "şu kuralı kaldırın" demedim. Çünkü burası benden önce de vardı, bu kurallar ile kuruldu veya bu kurallar benimsendi. Sırf ben ve birkaç kişi istemiyor diye kuralların değişimini söylemek, kaldı ki bunu diretmek hakkım değil.

Her şey değişir ve değişmelidir. Olumlu yönde olmasını tercih ederim şahsen ama kontrol edilemeyecek şeyler var ve olumsuz olarak değişebiliyor. Forum kuralları kontrol edilebilir ve değişmez yasalar değildir. Keza değiştikleri zaman bu kadar abarttığın gibi sırıtacak bir olay yok ortada. O zaman sen oyundan örnek verdin ben de güncel Türkiye'nin siyasi durumundan örnek vereyim. 20 yıldır aynı iktidar tarafından yönetiliyoruz ve sizin gibi o zaman düşünse insanlar bir 20 yıl daha aynı kişiye oy vermek zorunda kalırlar çünkü bu yönetime iyisiyle kötüsüyle alışmışlar değil mi? Mantığınızın geçerli bir tarafı yok.

Birkaç kişi birkaç kişi diye diye kurallar değişmesin o zaman, o birkaç kişi direnirse daha da artar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı