En düşük CPU kullanan tarayıcı önerisi

derincooo

Hectopat
Yer
39.92511154100087, 32.83730280415794
Daha fazla  
Meslek
Mektepli
Opera GX kullanıcısıyım, sistemimde sadece işlemcim iyi değil ve arkada Spotify Discord vb. uygulamalar açıkken Opera üzerinden sadece 1 sayfa bile kullanamıyorum videolar kasıyor. Zaten işlemci kullanımım %100 oluyor ve ortalama bunun %35-%40 kadarını Opera GX kullanıyor. Sistemimde RAM'im 16 GB RAM tarafından kısıtlama sorunum yok fakat az CPU kullanan önerilerinizi bekliyorum. (CPU: Ryzen 3 1200) teşekkürler...

Şaka gibi :D. Opera kullanmayın kullandırtmayın lafta oyun tarayıcısı.( ikisinde de sadece 1 sekmede video açık test ettim ve sonuç belli. Teşekkürler.

Gerçekten %48 nasıl kullanabilir aklım almıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    933,7 KB · Görüntüleme: 781
Opera GX'de iyi değil. Ama seçili uygulamanın CPU tüketimi artacaktır. Arkada kalan uygulama otomatik kaynak tasarrufu yapacağından, tüketim en düşüğe inecektir. Bu Windows'un genel olarak uygulamalara uyguladığı bir yöntem. Eğer uygulama siz arka plan alsanızda, kendini ön planda çalıştırmaya dayalı bir ayara sahipse tüketim değişmeyecektir. @derincooo

Firefox tüm Chromium tarayıcılardan daha fazla CPU ve bellek tüketiyor. Lütfen bir de öyle deneyin.

Konunun cevabı ise şu anda Edge bu konuda en iyisi. Ayrıca belirteyim YouTube başka tarayıcılarda garip çalışabiliyor. Google doğrudan yapmasa da, en akıcı kendi tarayıcısında çalışacak şekilde iyileştirmeler yapabiliyor.

YouTube için şu uzantıyı da kullanabilirsiniz.

Bunun dışında genel performansta Edge, Windows ile en uyumlu çalışan ve düşük kaynak tüketen tarayıcı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı