En düşük emekli maaşı 7.500TL oldu

Bütün tuşlara basarak bölüm geçmeye çalışacaklar herhalde.
Her işi yüzlerine gözlerine bulaştırıyorlar.
Hangi emekli memnun ki bu artıştan?
Bu değişiklik oya etki edecekse getirisinden çok kaybı olur.

20230324_232406.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bay Kemal'den emeklilere çifte bayram vaadi:

"Şu andan itibaren bayram ikramiyesi asgari ücret kadar olacak. Güncel değeri ile 8.500 TL. Şu andan itibaren diyorum. Ramazan Bayramı için ikramiyeyi de 8.500 TL'ye tamamlayacağım.
Kurban Bayramı'nda 8.500 + 6.500 fark ile 15.000 TL yatıracağım.
Para yok diyenlere inanmayın. Para var ama size yok diyorlar. Beşli çetelere, 5-6 maaş alanlara para var da size mi yok?
İktidara gelince hepsini hukuk yoluyla alacağız.
Kurban Bayramı'nda çifte bayram yapacağız."

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

@JohnnyCageMainEren

Son düzenleme:
Birçok kişinin gözünden kaçabilir fakat çok çok az prim ödeyen yani toplamda devlete çok çok az katkısı olanla hakkıyla prim ödeyen devlete çok daha fazla katkısı olanlarla aynı maaşı almak zorundalar yani 7.500tl bu adaletsizlik kimsenin dikkatini çekmez.. madem aynı ücreti verecektin insanları neden çok daha fazla devlete katkı yaptırdın (her yönüyle)

Birçok kişinin gözünden kaçabilir fakat çok çok az prim ödeyen yani toplamda devlete çok çok az katkısı olanla hakkıyla prim ödeyen devlete çok daha fazla katkısı olanlarla aynı maaşı almak zorundalar yani 7.500tl bu adaletsizlik kimsenin dikkatini çekmez.. madem aynı ücreti verecektin insanları neden çok daha fazla devlete katkı yaptırdın (her yönüyle)
Bizim insanımız hak ediyor. Çevremdeki çoğu kişi seçim günü açıklanmadan kızıyordu reise, şimdi seçim yaklaştı herkes yine reise veriyor.

Babam 9000 günden emekli olacak, 8400 günü var ve seneye ancak emekli olacak. Yakın tanıdıklarım 5000 küsür günden emekli oldu ve onlar da 7500 TL alacak babam da. Nerede adalet değil mi?

Bağkurlu hem kendi ödesin primini hem de sigortadan emekli olanla aynı maaşı alsın. Diyecek söz çok ama anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az.

Bay Kemal'den emeklilere çifte bayram vaadi:

"Şu andan itibaren bayram ikramiyesi asgari ücret kadar olacak. Güncel değeri ile 8.500 TL. Şu andan itibaren diyorum. Ramazan Bayramı için ikramiyeyi de 8.500 TL'ye tamamlayacağım.
Kurban Bayramı'nda 8.500 + 6.500 fark ile 15.000 TL yatıracağım.
Para yok diyenlere inanmayın. Para var ama size yok diyorlar. Beşli çetelere, 5-6 maaş alanlara para var da size mi yok?
İktidara gelince hepsini hukuk yoluyla alacağız.
Kurban Bayramı'nda çifte bayram yapacağız."

@JohnnyCageMainEren
Bay Kemal dedem doğru konuşmuş fakat bunlar dışı genel bir maaş ve emeklilik düzenlemesi de gerekiyor. Tabi onlar şimdinin konusu değil.

Konu hakkında yorumum: Gençliğime bir kurşun daha.

Bay Kemal dedem doğru konuşmuş fakat bunlar dışı genel bir maaş ve emeklilik düzenlemesi de gerekiyor. Tabi onlar şimdinin konusu değil.

Konu hakkında yorumum: Gençliğime bir kurşun daha.
En düşük emekli aylığını asgari ücret kadar yapacağız diyor. Öyle ek ödemeyle falan değil, temel aylık...
Öğretmenlere eğitim öğretim yılı başında bir maaş hazırlık ödeneği vereceğiz diyor. Uzman ve başöğretmenlik gibi ayrımcı uygulamaları, sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik sömürüsünü kaldırıp tüm öğretmenlere eşit işe eşit ücret vereceğiz diyor.
Memurlardaki 3600 ek gösterge konusundaki adaletsizliği ve dengesizlikleri gidereceğiz diyor.

En düşük emekli aylığını asgari ücret kadar yapacağız diyor. Öyle ek ödemeyle falan değil, temel aylık...
Öğretmenlere eğitim öğretim yılı başında bir maaş hazırlık ödeneği vereceğiz diyor. Uzman ve başöğretmenlik gibi ayrımcı uygulamaları, sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik sömürüsünü kaldırıp tüm öğretmenlere eşit işe eşit ücret vereceğiz diyor.
Memurlardaki 3600 ek gösterge konusundaki adaletsizliği ve dengesizlikleri gidereceğiz diyor.
Hocam bu seçimi reis yine kazanacak yapacak bir şey yok. Millet Vatan Millet Sakarya yalanıyla kanıyor ve kanmaya devam edecek.

Geri
Yukarı