En F/P ön ödemeli veya taahhütlü internet hangisidir?

Karar verebildiniz mi acaba?

Öyle bir durumda tüketici hakem heyeti akar.

Sonet
Turkhost
Tepenet
Wenetwifi
Aratwifi
Giganet
Sibanet
Fizynet
Linyitnet

Bunları araştırdım ve belki daha F/P olanlar vardır ancak yorum avantajıyla Gibir seçtim gibi şimdilik. İşlemler başladı ama geri dönüş imkanı var. Burada yazanlar veya yazmayanlardan önerisi olan varsa memnun olurum.

Hocam iki türlü de siz hizmeti Türk Telekom'dan alıyorsunuz aslında. Altyapınızın kötü olduğu durumda müşteri hizmetleri kalitesi ve sorun çözme hızı önemli oluyor. İkisi de bu konuda başarılı değil. Başarılı olanların fiyatları da belli zaten. Altyapınız iyiyse zaten sorun yaşamazsınız.
Comnet konusunda sorun şurada başlıyor: hız sorunu yaşamaya ve arıza problemleri baş göstermeye başladığında genelde ilgisizler. Eğer ki sizde problem var hız alamıyorum diye inatlaşırsanız hesabınızı kapatabiliyorlar. Kendilerinin kusursuz olduğunu düşünüyorlar. Hem Facebook gruplarındaki tavırları olsun hem de forumda sorun yaşayan insanlar olsun açıkçası asla tavsiye etmem. Ucuza internet diye mağdur olmaya gerek yok.

Ha şu da var hesap kapatırlarsa ücret iadesi de yapmıyorlar.

Comnet konusunda sorun şurada başlıyor: Hız sorunu yaşamaya ve arıza problemleri baş göstermeye başladığında genelde ilgisizler. Eğer ki sizde problem var hız alamıyorum diye inatlaşırsanız hesabınızı kapatabiliyorlar. Kendilerinin kusursuz olduğunu düşünüyorlar. Hem Facebook gruplarındaki tavırları olsun hem de forumda sorun yaşayan insanlar olsun açıkçası asla tavsiye etmem. Ucuza internet diye mağdur olmaya gerek yok.

O halde daha çok para verip Türk Telekom veya Superonline falan alıp iyi bir destek alacaksınız. Hem ucuz hem iyi müşteri desteği olmuyor. Bir yerden feragat etmek lazım. TurkNet'te de ön ödeme sistemi var sanırım. Tabii daha pahalı.

Comnet konusunda sorun şurada başlıyor: hız sorunu yaşamaya ve arıza problemleri baş göstermeye başladığında genelde ilgisizler. Eğer ki sizde problem var hız alamıyorum diye inatlaşırsanız hesabınızı kapatabiliyorlar. Kendilerinin kusursuz olduğunu düşünüyorlar. Hem Facebook gruplarındaki tavırları olsun hem de forumda sorun yaşayan insanlar olsun açıkçası asla tavsiye etmem. Ucuza internet diye mağdur olmaya gerek yok.

Benim de araştırmalarım sonucu; aynı sonuca vardım. Ama merkezi, iyi bir yerde oturan da, sıkıntı yaşamaz zaten diye, 1 ay denesem mi diye de düşünüyorum. Ona göre 1 yıllık sözleşme yapmayı.

Mesela 4 yıldır Millenicom üzerinden Superonline fiber kullanıyorum. Hatırladığım kadarıyla, yılda bir kez, internetin tamamen kopması şeklinde sıkıntı yaşıyorum. Onu da ben bildirmesem de belki kendileri çözeceklerdi diye düşünüyorum. Hız düşmeleri ise, zaten ara ara var anlık. Bunu, başka kullanıcılar da yaşıyor.

Şuanda da Türk Telekom hizmetini merak ediyorum. Ve aynı hizmeti Comnet de birebir veriyorsa, neden olmasın diye düşünüyorum.

Benim de araştırmalarım sonucu; aynı sonuca vardım. Ama merkezi, iyi bir yerde oturan da, sıkıntı yaşamaz zaten diye, 1 ay denesem mi diye de düşünüyorum. Ona göre 1 yıllık sözleşme yapmayı.
Hocam merkezi yerde otursanız bile sorun yaşama olasılığınız var onlar tarafında. Comnet geçtiniz diyelim. Mesela Bein Connect, Disney+ gibi servisleri kullanmak isterseniz kullanamıyorsunuz. Verdikleri IP adresleri mesken kullanım için değil direkt veri merkezi IP adresleri veriyorlar. Kendileri çünkü bir veri merkezi aslında ne kadar internet hizmeti verseler de.

O halde daha çok para verip Türk Telekom veya Superonline falan alıp iyi bir destek alacaksınız. Hem ucuz hem iyi müşteri desteği olmuyor. Bir yerden feragat etmek lazım. TurkNet'te de ön ödeme sistemi var sanırım. Tabii daha pahalı.
Ön ödeme şöyle hocam: 1 yıllık ücreti direkt yatırıyorsunuz ve 1 yıl boyunca sabit fiyatı size sunuyor zaten. Comnet gibi problemli muhatapları da yok. Baktınız beğenmediniz direkt iptal edebiliyorsunuz ve para iadesi tık diye geliyor.

Beraber araştıralım, bende şu an gibir bir tık önde. Araştırmalarım sürüyor.

Gıbır Net'te karar kıldım, bakalım ne olacak.

Gelişmeler oldukça güncellemede bulunurum.

Comnet önereceğim.

Benim de fiber altyapım var ve bu yüzden sizin altyapıda fiberse büyük bir ihtimalle benimle aynı değerleri alacaksın.

Kısaca açıklayayım firmayı;

Hocam 1yıldır falan kullanıyorum hiçbir sorun yasamadım fiyatı da ucuz bayağı.
Comnet uzun yıllardır veri merkezi olarark hizmet veriyor Türkiye'nin yurt dışı çıkısları Comnet'ten yapılıyor bu yüzdende yabancı serverlerde ms oranım düşük oluyor genelde. Türk Telekom ve TurkNet'teyken LoL EU West serverinde pingim 70lerdeydi şu an 51 TR serverinde ise 13 11 ms falan değerleri bayağı iyi.
Onun dısında firma güvenilir dediğim gibi uzun yıllardır olan bir firma.

Destek birimide bayağı iyi.

Ben basvuruyu yaptım 4G sonra sabah 8'de kapıdalardı 4G günün 3 günü belgeleri yüklememle geçti üşendim yüklediğim günün ertesi geldiler kurdular 1 saat içinde izmet açıldı.

Buradada hızları atacağım ama sunu söyleyeyim upload ve download hızları olması gereknden fazla paketim 100 download /8 upload olarak almıstım ama TT upload hızını arttırdıkca Comnet elidnen gelenin daha fazlasını yaparak hızı sona kadar veriyor.

Aşağıda acıtıgım konuyu oku bir istersen.

Öneri - 🔥İnternet Hızınız Artmıs Olabilir Kontrol Edin🔥

Hız testini ne zaman yapsam hep aynı atım yine de.

Ekran görüntüsü 2023-11-13 235221.png

Son olarak neden Comnet alman gerektiğini söyleyeyim. Fiyatlandırma politikası çok iyi. Aylık fiyatı 220 TL 3 ay 6 ay 12 ay alımında aylık fiyatı 180 TLlere düşüyor tabii ne kadar aldıysan pesin ödüyorsun ama hiçbir zamdanda etkilenmiyorsun. Durumun oldukça zam haberi geldikçe çakarsın 3 6 ay veya 12 ay zamlardan etkilenmezsin. Yani taahhütlü gibi kullanıyorsun ama taahhütsüz internet.

"Destek birimide bayağı iyi." bu konuda araştırma yapmanızı öneririm. Özellikle şikayet var sitesine baktığınızda birçok mağduriyet var. hadi onları geçtim ben de ve sosyalde de bu konuyla alakalı mağduriyetler var.

"Destek birimide bayağı iyi." bu konuda araştırma yapmanızı öneririm. Özellikle şikayet var sitesine baktığınızda birçok mağduriyet var. hadi onları geçtim ben de ve sosyalde de bu konuyla alakalı mağduriyetler var.
sen hic sikayet vara memnuniyet bildirmek icin yazan birisini gorddunmu .

destek birimine cok ihtiyacim olmadi sua ana kadar bana gelenlerin hepsi bilgililerdi terimlerden anliyorlardi. baska firmalar gibi uzun uzun detayli yaziyiyi anlamayip modemi kapatip acin demiyorlar.

Sen hiç sikayet vara memnuniyet bildirmek icin yazan birisini gorddunmu.

Destek birimine cok ihtiyacım olmadi sua ana kadar bana gelenlerin hepsi bilgililerdi terimlerden anliyorlardi. Baska firmalar gibi uzun uzun detayli yaziyiyi anlamayip modemi kapatip acin demiyorlar.

Çözüm oranı var ona bakmayı deneyebilirsiniz. Destek birimine kaç aramada ulaşıyorsunuz? Ben sabah 9-10 arasında aramadıkça kolay kolay ulaşamıyordum. Kendi isteklerine göre aboneliğimi bir sebep açıklayamadan kapattıklarını da belirtmek isterim. Hızı konusunda çok bir şey diyemem ama destek ekibi bence yeterince iyi değil. Müşteri sayısı arttıkça desteğe gereken önemi vermezlerse mağduriyetler ilerleyen zamanlarda daha da çoğalacak.

@morue

Ekran görüntüsü 2023-11-19 224505.png

dostum uygulama üzerinden yardım almayı deneyebilrisin en fazla 10 dk içinde dönüş yapıyorlar

Geri
Yukarı