En fazla 1800 TL monitör önerisi

Bütçe
1800
Bana sorarsanız iptal edin derim @kino hocama sorarsanız etmeyin der. Böyle dememe rağmen fiyatına göre hala iyi bir ürün olduğunu düşünüyorum, bence bir şans verebilirsiniz lakin şimdiki indirimleri bir daha bulur musunuz orası meçhul?

Madem öyle bir gelsin deneyeyim olmadı iade ederim. Tabi iade kabul ederlerse böyle bir durumda :D tavsiyeniz için teşekkür ederim.

İade etmek sizin hakkınız isterlerse kabul etmesinler :D Ben ekrana test yaparken yapışkan engel olduğu için sökmüştüm kafamda bir şüphe var siz yapmayın öyle bir şey. Ben firmadan dönse bile Amazon aracılığıyla çözeceğim gibi gözüküyor. Kargoladım haber bekliyorum.

@SkyRose hocam G27C5 için ne düşünüyorsunuz? 1 saat içinde vereceğim siparişimi. 24G2U veya G27C5.

Merhaba ben bugün Philips 242E1GAJ/01 modelini sipariş ettim. Ekran kartım 1660 Super ve oyun olarak LoL ve CS:GO oynuyorum. Elektronik devre tasarım programlarını ve birkaç IDE kullanıyorum. Ghosting konusunda sorunlu olarak değerlendirilmiş ürün. Çok rahatsız edici bir durumda mı acaba? Hala siparişi iptal etme durumum var. Etmeli miyim?

Ben rekabetçi oynamadığım için belki de kötü hissetmiyorum yani aldığım FPS böyle 50-80 arası ve tek kişilik oyunlarda yüksek ayarlar. RDR2'de özellikle monitörün verdiği görüntü muhteşem doğa manzaralarında vb. Bu fiyata hem HDMI hem DP kablosu çıkması, görüntü ve dış malzeme kalitesi çok iyi. Şans verilebilir, @Kelebek_1034 gibi rahatsız hissedersen iade edebilirsin. Bu fiyattan kapatmak iyidir şimdi zaten Efsane Cuma haftasının son günü.

Ben rekabetçi oynamadığım için belki de kötü hissetmiyorum yani aldığım FPS böyle 50-80 arası ve tek kişilik oyunlarda yüksek ayarlar. RDR2'de özellikle monitörün verdiği görüntü muhteşem doğa manzaralarında vb. Bu fiyata Hem HDMI hem DP kablosu çıkması, görüntü ve dış malzeme kalitesi çok iyi. Şans verilebilir, @Kelebek_1034 gibi rahatsız hissedersin iade edebilirsin. Bu fiyattan kapatmak iyidir şimdi zaten Efsane Cuma haftasının son günü.
Haklısın hocam lakin Witcher 3 oynarken denedim, renkler güzel ama sürekli hareketli, farklı taraflara yönelen bir sahnede yine aynı sorun oldu. Oyundan da zevk alamadım bu sefer. Halbuki saatlerce oynadığım oyundur daha önce.

Kendi adıma da diğer monitör hakkında pek inceleme bulamadığım için 24G2U seçeceğim gibi gözüküyor. Yine de işin ehline bir danışmak gerek, bir süre daha bekleyip alayım.

İade etmek sizin hakkınız isterlerse kabul etmesinler :D Ben ekrana test yaparken yapışkan engel olduğu için sökmüştüm kafamda bir şüphe var siz yapmayın öyle bir şey. Ben firmadan dönse bile Amazon aracılığıyla çözeceğim gibi gözüküyor. Kargoladım haber bekliyorum.

@SkyRose hocam G27C5 için ne düşünüyorsunuz? 1 saat içinde vereceğim siparişimi. 24G2U veya G27C5.
G24C5 mi demek istediniz? Ona göre yazayım.

27" 1080p icin masanızin ve bakma mesafenizin uygun olması lazım, bunları da ölçmüşsünüzdür umarım.

G24C5 mi demek istediniz? Ona göre yazayım.

27" 1080p icin masanızin ve bakma mesafenizin uygun olması lazım, bunları da ölçmüşsünüzdür umarım.
Masama dolu dolu dursa da sığıyor, mesafe de genelde uzak bu sebeple G27C5 modelini söylemiştim. Özellik bakımından nasıldır 24G2U'ya göre? 24" curved pek uygun gelmiyor bana o sebeple 24" olan modeli söylemedim.

İade etmek sizin hakkınız isterlerse kabul etmesinler :D ben ekrana test yaparken yapışkan engel olduğu için sökmüştüm kafamda bir şüphe var siz yapmayın öyle bir şey. Ben firmadan dönse bile Amazon aracılığıyla çözeceğim gibi gözüküyor. Kargoladım haber bekliyorum.

Satıcı Amazon'du. Sorun çıkarmazlar diye düşünüyorum ben de. Bu tip şeylerle uğraşmak çok sinir bozucu oluyor yine de. Haftaya perşembe teslimat görünüyor, deneyimimi alacak olanlar olursa diye aktaracağım.

Masama dolu dolu dursa da sığıyor, mesafe de genelde uzak bu sebeple G27C5 modelini söylemiştim. Özellik bakımından nasıldır 24G2U'ya göre? 24" curved pek uygun gelmiyor bana o sebeple 24" olan modeli söylemedim.
Renk olarak AOC'un ren gamutlarının bir tık daha yüksek olması ve IPS olması sayesinde AOC avantajlı. IPS'in görüş açısı avantajı da var tabii.

Hareket kabiliyeti olarak da aynı şekilde daha iyi.

MSI, VA olduğundan siyah olarak da o önde.
Ayrıca gerçek 8 bit renk derinliğinde ama bu renk olarak AOC'u geçmesine yetmez bence.

Kısacası en az 65cm civarından bakıyorsanız (Pikselleşme açısından) ve karanlık ortamlarda da çok çok sık kullanıyorsanız belki MSI düşünülebilir ama ben genel olarak AOC öneririm.

Bu arada MSI alacaksanız aynı fiyatta ise G27C4 öneririm, aynısının renk gamutu milim daha yüksek olanı gibi duruyor şimdilik.

Aşağıda karşılaştırma var. Hem daha eski olduğundan daha çok yorum var.

Renk olarak AOC'un ren gamutlarının bir tık daha yüksek olması ve IPS olması sayesinde AOC avantajlı. IPS'in görüş açısı avantajı da var tabii.

Hareket kabiliyeti olarak da aynı şekilde daha iyi.

MSI, VA olduğundan siyah olarak da o önde.
Ayrıca gerçek 8 bit renk derinliğinde ama bu renk olarak AOC'u geçmesine yetmez bence.

Kısacası en az 65cm civarından bakıyorsanız (Pikselleşme açısından) ve karanlık ortamlarda da çok çok sık kullanıyorsanız belki MSI düşünülebilir ama ben genel olarak AOC öneririm.

Bu arada MSI alacaksanız aynı fiyatta ise G27C4 öneririm, aynısının renk gamutu milim daha yüksek olanı gibi duruyor şimdilik.

Aşağıda karşılaştırma var. Hem daha eski olduğundan daha çok yorum var.
Maalesef epey bir fiyat farkı var. Daha çok karanlıkta kullanıyorum fakat mesafem 50cm civarında. Curved hakkında görüşlerimi zaten daha önce de belirtmiştim. AOC olanı alıyorum. Aradaki yaklaşık 200 liraya da değecek gibi. Teşekkür ediyorum ilginize.

Geri
Yukarı