En fazla 1800 TL monitör önerisi

Bütçe
1800
Evet arkadaşlar sanıyorum ki son kez bu tür bir konu açıyorum. Elimdeki monitörün iade işlemlerini artık başlatacağım için güncel indirimlerde bir karar almak istedim. Karşılaştırma için Epey ve Displayspecifications servislerini kullandım. Aşağıya monitörlerin linklerini de bırakmak gerekirse:

1- 24G2U
2- C24G2U
3- VG249Q1R
4- VG24VQ
5- XG2405

Bu seçenekler dışında ölü piksel korkusu sebebiyle G241, yeterli detay, inceleme bulamadığım için ve Curved bir model olduğundan C24G2AE monitörlerinden vazgeçmiştim.

Aradığım kriterler:

- Adaptive-Sync.
- 144+Hz.
- VA / IPS.
- Minimum ghosting.
- Herhangi bir ayardan kısmadan yeterli GTG süresi.

Yukarıdaki 2 maddeden FPS oyunlar için olduğu düşünülebilir fakat çok yoğun şekilde oynayan biri değilim. Sadece eğlencesine bir oyuna girdiğimde ghosting sorunu yaşamak istemiyorum.

Gerekli olmayan özellikler:

- Pivot kullanım.
- Curved ekran.

Ayrıca @SkyRose hocam kafama takılan bir soru var. "Igzo" denilen panel tipi nedir? Bunun dışında yukarıdaki ASUS monitörler kendi sitesinde IPS iken DS karşılaştırmasında VA olarak gözüküyor. Verilen bilgiler genel olarak doğru gibi geldi, site güvenilir midir? Ayrıca 27" altında Curved çok sağlıklı olmayabilir diye düşünüyorum. Curved genel olarak tercihim değil fakat yukarıdaki C24G2 serisi monitör çok yüksek puan almış görünüyor. Bunun hakkında ne söylenebilir? Önerinizin 24G2U olduğunu biliyorum, ben de onun için indirim kovalıyorum lakin onun olmayacağını düşünerek bir yedek plan yapmalıyım.

Harici öneriler için; maksimum bütçem 1800 TL'dir.
https://www.hepsiburada.com/msi-opt...full-hd-curved-oyuncu-monitor-p-hbv00000ocr45 bak istersen

Öneri için teşekkürler. Güzel bir indirimi varmış gerçekten. Bildiğim kadarıyla genel olarak da beğenilen bir ürün. Benim açımdan DP kablosu çıkmaması ve 24" Curved olması tercihlerime pek uymuyor. Bakalım hocam 24G2U tercih ettim. Hayırlısı olsun.

DP kablosuna gerek yok, HDMI kablosu ile 144 Hz performans alabiliyorsun.

Satıcı Amazon'du. Sorun çıkarmazlar diye düşünüyorum ben de. Bu tip şeylerle uğraşmak çok sinir bozucu oluyor yine de. Haftaya perşembe teslimat görünüyor, deneyimimi alacak olanlar olursa diye aktaracağım.

Merhaba, monitörü kullanmaya başladım. Ghosting sorunu benim de dikkatimi çekti fakat fazla rahatsız edici değil benim için. Ekranın üst tarafında bazen görüntü tekrarı oluşuyor. Görüntü tekrarı olarak adlandığım şeyin teknik bir adı var mı bilmiyorum ama bu durum ghostingden daha çok canımı sıktı benim. Monitörde mprt açık iken FreeSync açılmıyor bu da garip geldi bana. Görüntü tekrarı sorunu için yapabileceğim bir monitör ayarı varsa cevaplarsanız sevinirim. Şimdilik kullanım raporum bu şekilde alacak olanlar F/P ürünü olarak tercih edebilir bence.

@Kelebek_1034 monitörünüz geldi mi, geldiyse memnun musunuz?

Anlatırsanız çok memnun olurum.
Geldi hocam. Kurulumunu yaptım ve dün tüm testlerini gerçekleştirdim.

Oyunlarda ve gri üzerine görüntülerde kısa süreli ve çok da detaya inemeden bir inceleme yaptım ve baktığım kadarıyla gözle görülür, insanı rahatsız eden bir ghosting de yok.

Siyah ekranda yanlarda çok minik bir ışık sızması var gibi.

Monitördeki ergonomiyi kullanmam diye düşünmüştüm lakin var olunca kullanılan bir özellikmiş.

Monitörü sadece birkaç saat kullanabildiğim bu süre zarfında memnun kaldım.

Ölü piksel çıkmaması da sevindirici oldu.

En kısa sürede bir film deneyimi de yaşamak ve uzun süreli bir oyun performansı gözlemek istiyorum.

Tüm özellikleri deneyimleme fırsatım olmadı dediğim gibi. Default hali dışında farklı ayarları da seçip deneme yapar, en son yazarım diye düşünüyordum fakat özetle durum budur hocam.
Merhaba, monitörü kullanmaya başladım. Ghosting sorunu benim de dikkatimi çekti fakat fazla rahatsız edici değil benim için. Ekranın üst tarafında bazen görüntü tekrarı oluşuyor. Görüntü tekrarı olarak adlandığım şeyin teknik bir adı var mı bilmiyorum ama bu durum ghostingden daha çok canımı sıktı benim. Monitörde mprt açık iken FreeSync açılmıyor bu da garip geldi bana. Görüntü tekrarı sorunu için yapabileceğim bir monitör ayarı varsa cevaplarsanız sevinirim. Şimdilik kullanım raporum bu şekilde alacak olanlar F/P ürünü olarak tercih edebilir bence.
Görüntü tekrarı dediğiniz olayı anlayamadım açıkçası o sebeple ne söyleyebilirim bilmiyorum.

MPRT konusunda monitörlerin hepsi ya da en azından benim bildiklerimde MPRT(MBR) açık iken SYNC özelliği kapanır. Şu an kullandığım monitörde de aynı şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı