En güzel tasarımlı otomobiller

Tam da Egea Cross videosu izlemiştim. Egea HB gerçekten başarılı kırmızı rengini siyah jantlarla görmüştüm. Ancak en güzel tasarıma girmesi mümküm değil. :D Çok güzel araçlar paylaşmışlar zaten. Benim gözüme en çok hitap eden araç ise Nissan Skyline GTR R34.

japonlarin-alameti-farikasi-nissan-skyline-r34-gtr-1.jpg

1967-toyota-2000gt-.jpg
screen-shot-2020-02-21-at-1-20-32-pm-1582309265.png

Toyota 2000GT. Aracın çoğunluğu Yamaha tarafından tasarlanmış ve aslında üretme teklifi ilk olarak Nissan'a sunulmuş. Nissan kabul etmeyince Yamaha, Toyota'ya teklifi sunuyor.

Ayrıca 2 tane üstü açık örneği bulunmakta. Bunun sebebi ise "You Only Live Twice" James Bond filminde kullanılan Toyota 2000GT'lere zamanın James Bond'u olan Sean Connery'nin sığmamasıdır.

Eki Görüntüle 961016Eki Görüntüle 961017
Toyota 2000GT. Aracın çoğunluğu Yamaha tarafından tasarlanmış ve aslında üretme teklifi ilk olarak Nissan'a sunulmuş. Nissan kabul etmeyince Yamaha, Toyota'ya teklifi sunuyor.

Ayrıca 2 tane üstü açık örneği bulunmakta. Bunun sebebi ise "You Only Twice" James Bond filminde kullanılan Toyota 2000GT'lere zamanın James Bond'u olan Sean Connery'nin sığmamasıdır.

Supra'nın babasıdır bu araç aynı zamanda. Sıralı 6 silindir 150 beygirlik motoru var. 1970'ten öncesinde epey bir rekor kırmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı