Honda otomobiller en iyisi mi?

Hocam zaten Fiat ve VW Group çok büyükler. Sadece ikisi Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Ferrari, Fiat, Jeep, Lancia, Maserati, Audi, Seat, Skoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche'nin sahibi. Zaten bu markalar çıkınca adam akıllı bir kaç marka kalıyor.
Ayrıca VAG sadece otomobil sektöründe değil motor, otobüs, tır sektöründe bile önde gelenlerin sahibi.
Konu büyük bir marka olmaksa kimsenin VW'yi geçebileceğini sanmıyorum.
Evet hocam Scania'nın da sahibiler.

Doğu mühendisleri arabalarına turbo koymaktan korkuyor. Ankara gibi bir yerde Civic süreceğime Megane 4 alırım daha iyi. Her motoru da sağlam onun. Turbo VTEC var ama çok pahalı.

Biraz da tembellik. Madem bu Japon'lar sağlam araba üretiyor o zaman niye kafa patlatıp iyi turbo koymuyorlar ki? 15 yıllık Megane 2'ler 300 bine kadar revizyonsuz gidiyor. Japon olsa 500 dayanırdı. Ama paralel evrende :D
Hocam bence japonlar hamuru veriyor o hamurdan da kullanıcısı kek, pasta, ekmek filan yapıyor. Örneğin modifiyeli Supra'lar 1500 BG bile oluyorken stok supra 330 BG. Ama motoru sağlam işte.

Biraz da tembellik. Madem bu Japon'lar sağlam araba üretiyor o zaman niye kafa patlatıp iyi Turbo koymuyorlar ki? 15 yıllık Megane 2'ler 300 bine kadar revizyonsuz gidiyor. Japon olsa 500 dayanırdı. Ama paralel evrende :D

Japon araçları çok pahalı olmaz genelde muhtemelen masrafları göz altına almak istemiyorlar.

Hocam bence japonlar hamuru veriyor o hamurdan da kullanıcısı kek, pasta, ekmek filan yapıyor. Örneğin modifiyeli Supra'lar 1500 BG bile oluyorken stok supra 330 BG. Ama motoru sağlam işte.
1.6 Corolla'ya turbo takmam ben şahsen. O kadar para veriyorsun, Megane 2 parası alıyorlar. Civic 1.5M diye biliyorum, o paraya ne arabalar var. Sıfır olmasına gerek yok.

Biraz da tembellik. Madem bu Japon'lar sağlam araba üretiyor o zaman niye kafa patlatıp iyi turbo koymuyorlar ki? 15 yıllık Megane 2'ler 300 bine kadar revizyonsuz gidiyor. Japon olsa 500 dayanırdı. Ama paralel evrende :D
Tembellik mi beceriksizlik mi bilmiyorum ama yıl olmuş 2023 hala turbosuz 100 120 beygir araba yapıyorlar. 1.0 turbolu Almanlar cayır cayır giderken turbosuz 1.5 1.6 120 130 beygir Japonlar tıkanıyor. Bence turbolu üretip risk almak istemiyorlar.

Supra çok epik bir örnek olmuş hocam. Konumuz Corolla falan 😀

Geri
Yukarı