Honda otomobiller en iyisi mi?

Tembellik mi beceriksizlik mi bilmiyorum ama yıl olmuş 2023 hala turbosuz 100 120 beygir araba yapıyorlar. 1.0 turbolu Almanlar cayır cayır giderken turbosuz 1.5 1.6 120 130 beygir Japonlar tıkanıyor. Bence turbolu üretip risk almak istemiyorlar.
2.0 136'lık Vectra B bile sıfır KM Japon'ları mahveder. 2.5 olanı demiyorum bile o 160HP adil olmaz :D

Tembellik mi beceriksizlik mi bilmiyorum ama yıl olmuş 2023 hala turbosuz 100 120 beygir araba yapıyorlar. 1.0 turbolu Almanlar cayır cayır giderken turbosuz 1.5 1.6 120 130 beygir Japonlar tıkanıyor. Bence turbolu üretip risk almak istemiyorlar.

Supra çok epik bir örnek olmuş hocam. Konumuz Corolla falan 😀
Aklıma ilk o geldi ne diyeyim 🙃

Tembellik mi beceriksizlik mi bilmiyorum ama yıl olmuş 2023 hala turbosuz 100 120 beygir araba yapıyorlar. 1.0 Turbo'lu Almanlar cayır cayır giderken turbosuz 1.5 1.6 120 130 beygir Japon'lar tıkanıyor. Bence Turbo'lu üretip risk almak istemiyorlar.

Supra çok epik bir örnek olmuş hocam. Konumuz Corolla falan 😀

Bence de Risk'e almıyorlar maaliyette var tabii. Bizim araç 1.2 TSI kalkışta her zaman Japon'ları tokatlıyor hızlanmada da öyle. VW'ın motorları iyi olur zaten genelde.

2CR'de bir Vectra vardı hocam biliyorsunuzdur muhtemelen. Çok güzel ve temiz bir araç. Uzun yıllar kullanılır ve çoğu yeni model arabayı uzun yolda bozar.
Onun Omega'sını gördüm ben. Serhat, benim abimin arkadaşının arkadaşı. Opel alsam ona da gösteririm. Ama TR'de almam malesef.

Ne kadar fazla parça, o kadar sorun. Gündelik araçlarda japonların atmosferiğe bu kadar yönelmesinin sebebi bu, düşük hacim turbolu araçlardansa yüksek hacim atmosferiği tercih ediyorlar. Ki mantıklı da. Hatta japonların pek dizeli de yoktur, binek araçlarda dizeli de tercih etmezler. Toyota'nın ve Honda'nın birkaç D4D ve CTDi motor denemesi oldu ama pek tutmadılar.

Arkadaşlar 45 cevap gelmiş oha dedim beklemiyordum, otomobiller hakkında zerre bilgi sahibi olmayıp, Japonya fanatiği biri olduğum için sadece Honda da işte japon şirketi olduğu için sormak istedim sadece. Bu kadar cevap beklemiyordum. Çok teşekkürler. ^ ^ Japonyada modifiye arabalar tatlı geliyor. Anime kızı anime temalı otomobil, JDM arabalar falan düşünebilirim belki ileride ehliyetim olursa.

Normal yaşayan orta bütçeye sahip insanlar için günlük kullanım aracı olarak alman markaları genel olarak en iyisidir. Ayrıca BMW ve audi'nin spor arabaları da gayet güçlüdür. Göz ardı edilemez.

Spor arabaları konusunda ise italyanlar genel olarak daha çok bilinir çünkü Lamborghini, Ferrari ve Pagani gibi firmalar İtalya merkezlidir.

Saf güç konusunda da Amerikanlar genel olarak önde gelir. Çoğu arabaları Avrupalı rakiplerine göre beygir olarak daha üstündür(hepsi değil tabiki). Ama arabaların ağırlıkları gibi birçok etken de performansı etkilediği için sadece beygir gücüne bakılarak araba alınmaz.

Tabi bu karşılaştırmalara Koenigsegg veya bugatti gibi absürt markaları almadım. Bu markalar normal bir kişinin alamayacağı, hatta zengin sayılabilecek bir kişinin bile almadan önce fiyatını düşüneceği, özel üretim olarak yapılan çok üst düzey arabalar.

Araba markalarını en basitinden böyle anlatabildim fakat araba dünyası çok daha ayrıntılı. Eğer gerçekten bir şeyler öğrenmek istiyorsanız ve arabalara merak saldıysanız araştırarak çok daha ayrıntılı yazılar bulabilirsiniz.

Yani genel olarak Honda'nın en iyisi olduğunu söyleyemeyiz ama güzel araba modelleri var.

Araba almayı düşünüyorsanız, Direkt olarak markalara göre kıyaslamak yerine modellere göre kıyaslamanız daha doğru olur. Çünkü her markanın diğerine göre belli bir avantajı veya dezavantajı oluyor farklı modellerle karşılaştırınca.

Birçok otomobillerini rahatlıkla kullanabileceğiniz ve düşük-orta gelirli insanlar için üretilip satışa sunulan modelleri üretir Honda. Bu yüzden araçları kötü değildir ama en iyiside değildir.

Geri
Yukarı