En İyi GTX 1080 Hangisi ?

1070 Gaming Z mevcut.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gigabyte GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming Water Cooling
Base Clock: 1759 MHz (Gaming Mode) / 1784 MHz (OC Mode)
Boost Clock: 1898 MHz (Gaming Mode) / 1936 MHz (OC Mode)
Memory Speed: 10211 MHz (Gaming Mode) / 10416 (OC Mode)

Asus strix ile aynı oc mode değerleri, soğutma konusunda ve mhz konusunda alabileceğin en iyi kart bu. Bende MSİ GTX 1080 GAMING X 8G var. 4. 5. sırada falan benim kart herhalde. Eğer bu kartı bulamazsan Zotac Extreme alabilirsin 1911mhz veriyor o kartta. Ya da düz asus strix alabilirsin 1936 mhz yine ama kapladığı alan açısından kasa, anakart uyumluluğu açısından kontrol etmen şart.

Gigabyte GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming Water Cooling
Base Clock: 1759 MHz (Gaming Mode) / 1784 MHz (OC Mode)
Boost Clock: 1898 MHz (Gaming Mode) / 1936 MHz (OC Mode)
Memory Speed: 10211 MHz (Gaming Mode) / 10416 (OC Mode)

Asus strix ile aynı oc mode değerleri, soğutma konusunda ve mhz konusunda alabileceğin en iyi kart bu. Bende MSİ GTX 1080 GAMING X 8G var. 4. 5. sırada falan benim kart herhalde. Eğer bu kartı bulamazsan Zotac Extreme alabilirsin 1911mhz veriyor o kartta. Ya da düz asus strix alabilirsin 1936 mhz yine ama kapladığı alan açısından kasa, anakart uyumluluğu açısından kontrol etmen şart.
Mhz değeri fazla olması çok daha falza FPS alacağı anlamına gelmez. Ayrıca senin kart 4 ya da 5'inci sırada değildir, soğutması en iyi olan kartlardan biri, ayrıca Mhz diğerlerinden düşük olmasına rağmen Mhz'si yüksek olanlardan bile iyi.

MSI soğutma konusunda daha iyi fakat ASUS performans konusunda daha başarılı. Ben olsaydım MSI alırdım.
Her zaman değil, bazen MSI performans konusunda, bazen de Asus soğutma konusunda iyi olabilir. MSI'yı soğutma konusunda bu kadar çok övmelerinin nedeni, sadece 2 fan ile bir kartı bu kadar soğuk tutmalarında saklı olan başarıları nedeni sayesindedir.

Merhaba. Bilgisayarım için iyi bir ekran kartı almayı düşünüyorum fakat, GTX 1080'ler içerisinde hangisi en iyi acaba ? Lütfen yardımcı olur musunuz ? Teşekkür ederim.

Sistemim :

CPU:

Intel Core i7 3770 @ 3.40GHz Ivy Bridge 22nm Technology
RAM:
32,0GB Dual-Channel DDR3 @ 686MHz (9-9-9-24)
Anakart:
ASUSTeK COMPUTER INC. P8H77-V LE (LGA1155)
İşlemci Soğutucusu:
Akasa Venom Voodoo Dual Viper Fan (Bu gerçekten muhteşem çalışıyor.)

Ekran Kartları Nvidia ve Ati Ekran Kartı Modelleri - Vatan Bilgisayar

Asus strix gtx 1080 oc çıkınca asus alabilirsiniz yada msi gtx 1080 gaming x önerebilirim.

Tekrardan selam. Değerli yorumlarınız için sonsuz teşekkür ederim.

Şu anda karar verdiğim, kesin alacağım iki şey var.

1) Msi gtx1070 x
MSI GTX1070 GAMING X 8GB GDDR5 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı

2) Intel Core i7 6700K Soket 1151 4.0GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci
Intel Core i7 6700K Soket 1151 4.0GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci

3) ?????? Anakart? Acaba hangisi oyun için uygun ve yukaridakiler ile uyumlu ?
Anakart Fiyatları ve Anakartlar - Vatan Bilgisayar

Msi x99A gaming ile titanium arasında 100 lira fark var ama x99a oyun için diyor. Lütfen bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz? Bilgisayar firmalarına güvenmiyorum :-s Teşekkürler. ^^

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı