En iyi internet firması hangisi?

Talha murat

Hectopat
Makaleler
1
Yer
BURSA
Arkadaşlar son zamanlarda yaşanan virüs dolayı hepimiz evlere kapandık çok yoğun bir şekilde Türkiye'de data aktarımı var fakat araştırmamla birlikte Türkiye'de iyi.

Hizmet alabilen abonelerden sadece % 71 seviyesinde iyi internet hizmeti alıyor ve orta bir hizmet alıyor ( bu ISS'nin interneti iyi verip vermemesi ile alakalı değer)

Şimdi asıl herkesin merak edilen kısmına hangi ISS geçilmeli hangisi iyi sorunsuz tam hizmet veriyor?

Türkiye'de en iyi ISS sıralaması :

1) Kablonet.

2) Superonline.

3)TurkNet (fiber)

4)Vodafone.

5)Türk Telekom.

6) Diğer firmalar (NetSpeed..)

bu sıralamanın sebebi:

Kablonet: Ş
imdi neden Kablonet 1. seçildi araştırmamla birlikte çoğu ISS'de hız ve ping sorunları vardı en önemlisi özellikle birkaç firmada sık sorun olan kopmalar vs.

Kablonet'te en az sorun olduğu ortaya çıkmış.

Superonline: Evet geldik 2. sıralamadaki ISS'ye evet neden 2. sırada hız yavaşlamaları ve ping kayıpları olduğunu söylendi ve birkaç abonelerde kopmalar olduğunu Söylendi.

TurkNet: Evet son zamanlarda güzel adım atan ve IPv6 altyapısını devreye sokan TurkNet'in fiber bağlantısı çok iyi sonuçlar çıkardı hızlar şaşırtıcı ping vs. fakat sorun.
Şurda abonelere geç kurulum ve kopma olduğunu söylendi ve bazen hız düşüşleri varmış.

Vodafone : Evet mobil operatör olarak da başarılı bir firma olarak her türlü bağlantı türü ile kullanıcılara internet sağlıyor. Fakat son zamanlarda çok sıkıntı yaşayanlar.

Var hız düşüşleri kopma ve ping.

Türk Telekom: Evet arkadaşlar kimsenin bulaşmak istemediği fakat kullanıcı olarak fazla olan ISS son zamanlarda kullanıcılarına çok rezillikler ve çok kötü hizmet.

Verdiği için sıralamaların en sonuna doğru düştü. Altyapı sorunu hız düşüşleri ve ping sorunu yaşayanlarla birlikte Türk Telekom yaptığı hataları kabullenmediği ve kullanıcılarına attığı suçlar vs. kesinlikle tavsiye edilmiyor.

En önemli konu: Arkadaşlar her ISS sorun yaşıyor kimse burada bu sorunsuz diyemez ama kıyaslama yapılır. Son zamanlarda şikayetvar.com da kullanıcılarına en iyi desteği veren firma ise tekrardan Kablonet hak kazanmıştır.

Kabloneti önermiyorum arkadaşlar 1 aydır internetimiz kopuyor,online oyunlarda yüksek paket kayıb değerleri oluyor hatta şuan bile internetimiz kesik olduğu için mobil veriden yazıyorum. Firmayı aradığımızda ise teknik bir hatadan dolayı arıza kaydı alamıyoruz diyorlar haberiniz olsun.

Kablonet'i önermiyorum arkadaşlar 1 aydır internetimiz kopuyor, Online oyunlarda yüksek paket kayıb değerleri oluyor hatta şu an bile internetimiz kesik olduğu için mobil veriden yazıyorum. Firmayı aradığımızda ise teknik bir hatadan dolayı arıza kaydı alamıyoruz diyorlar haberiniz olsun.

Kardeşim yalnız bende öyle bir şey yok. Ben 7 senedir kullanıyorum. Onu geçtim aradığınızda çok güzel yardımcı oluyorlar ki 1. ISS oldu yani.

Neye göre yapıldı bu sıralama?
Ben pek doğru bulmadım açıkçası.

İnternette araştırma yaptım kanka. Bilmiyorum yorumlara falan baktım açıklamalara. Zaten not düşmüş. Özellikle kendim okuyarak tam size iletmek istedim. Her ISS'de sorun olduğunu söylendi ve fiyat karşılaştırma ve performansa dayalı bu.

Türk Telekom VDSL kullanıyorum şimdiye kadar aldığım en iyi hizmeti alıyor olabilirim.
İş yerinde TurkNet kullanıyorum onda da çok memnunum.
Bölgesel altyapı farklılıklarından kaynaklı memnuniyet sıralaması yapılmalı. Genel sıralama Türkiye için yanlış. Bütün altyapılar aynı değil.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı