En İyi İnternet Tarayıcı Hangisi?

En İyi Tarayıcı

• Opera

Oy: 117 38,2%
  • Firefox

Oy: 45 14,7%
  • Chrome

Oy: 63 20,6%
  • Microsoft Edge

Oy: 74 24,2%
  • Brave

Oy: 36 11,8%
  • Vivaldi

Oy: 14 4,6%

• Oy verenlerin toplamı
    306
2 sekmede: 400 MB RAM kullanımına merhaba de. Brave'da ciddi bellek sızıtınsı var. RAM ve CPU kullanımı sekme arttıkça şişiyor. Klasik Chromium olayı.
Şuan 7 sekme açık ve 1 tanesi yüklü sekme , bunu ben Chrome'da yapsam %45 RAM kullanır. (8GB)
Ancak 7sekme açık ve 1 yüklü olmasına rağmen hızlı %35 yiyor. Ben sizi bilemem ama benim için %10'luk fark bile önemli.

Çok uzun süredir Opera kullanıyorum.
Tüm tarayıcıları da zaman zaman kullanmışımdır. Benim fikrim bence en iyisi Opera.
Chrome hem çok fazla RAM tüketiyor hem de hiçbir şey yapmasan bile zamanla kaldırma problemleri ve exenin bozulma durumları gibi saçma olaylar olabiliyor.

Forever OPERA..

Opera bayağı oy almış şaşırdım. Normal Opera'yı bir yere kadar anlarımda hala GX'i kullanıp övebilen insanlar var. Tamamen bomboş göz boyama. Sade Opera bence daha şık ve RAM tüketimi daha iyi. O limitleyicilerde pek de bir işe yaramıyor ayrıca. Google Chrome en stabil ve hızlı olan tarayıcı. Ortalama bir sisteme sahip olarak en iyi tercih olduğunu düşünüyorum. Gizlilik takıntısı olanlar için Firefox. Sistemi düşük olanlarda Edge tercih ediyor genellikle.

Hiç de bile. Bu tamamen internet hızı, işletim sistemi, tarayıcı ve kullandığı servislerden kaynaklanan durum.

Hatta Chrome içinde olan Google servisleri yüzünden daha hantal diyebilirim.

Düşük sistemde sorun olabilir evet ama Firefox kadar RAM yemiyor bu da bir gerçek. Ortalama bir bilgisayarda hantal olduğunu düşünmüyorum.

Düşük sistemde sorun olabilir evet ama Firefox kadar RAM yemiyor bu da bir gerçek. Ortalama bir bilgisayarda hantal olduğunu düşünmüyorum.
Düşük sekmelerde evet, Firefox çok RAM kullanıyor.
Fakat Chromium/Blink motorlu tarayıcılar çoklu sekmede şişiyorlar. Mesela Firefox ve Chrome 5 sekmede 600 ve 450 MB RAM kullanıyorsa, 20 sekme birlikte açınca Chrome şişiyor bildiğin. Firefox hala 950-1000 küsür MB RAM kullanırken, Chrome ve Blink motorlu tarayıcılar 1.5 GB RAM'a kadar kullanabiliyor. Tabii diğer etkenler de buna dahil. Mesela bende denildiği gibi Firefox RAM tüketimi fazla değil, ama Chrome ve Brave ise tam tersi durumda.

Ek olarak Firefox'un en büyük eksisi bellek sızıntısının olması. O da olmazsa, tekli sekmede de Chrome'u tokatlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı