En iyi/kullanılan GNU/LİNUX dağıtımı

Makaleler
2
Yer
SSCB(Rusya)-Moskova
Yakın zamanda Linux'a geçmeyi düşünüyorum. Önceden bayağı bir dağıtım denedim. Orta seviye Linux kullanabilirim. Oyun oynamıyorum. Tasarımı iyi, macOS gibi değil de çakma değil hakiki bir Linux olduğunu belirtecek, orta seviye kodlama yapılabilecek ve performans konusunda üzmeyecek bir dağıtım istiyorum. Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Not: Burada Linux'a karşı olduğunuzu gösterip Windows kullan demeyin, sadece tavsiyede bulanacaklar cevap yazsın.
Sistem:
işlemci: Intel(r) Core(tm) i5-3230M CPU @ 2.60GHz 2.60 GHz.
RAM(miktar): 8 GB.
ekran kartı: Intel HD Graphics 4000.
disk: 500 GB HDD.

Orta halli bir kullanıcıysan Arch Linux, Artix Linux bir bak.
Daha da ileri gitmek istediğin zaman Gentoo kur.

Yakın zamanda Linux'a geçmeyi düşünüyorum. Önceden bayağı bir dağıtım denedim. Orta seviye Linux kullanabilirim. Oyun oynamıyorum. Tasarımı iyi, macOS gibi değil de çakma değil hakiki bir Linux olduğunu belirtecek, orta seviye kodlama yapılabilecek ve performans konusunda üzmeyecek bir dağıtım istiyorum. Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Not: Burada Linux'a karşı olduğunuzu gösterip Windows kullan demeyin, sadece tavsiyede bulanacaklar cevap yazsın.
Sistem:
işlemci: Intel(r) Core(tm) i5-3230M CPU @ 2.60GHz 2.60 GHz.
RAM(miktar): 8 GB.
ekran kartı: Intel HD Graphics 4000.
disk: 500 GB HDD.
Fedora, OpenSUSE, Linux Mint.

Peki hangi de ortamını önerirsiniz, çok cicili bicili veya karışık olmayacak, orta sade ve görsellikte bir şey arıyorum.

Konu açıp beni etiketleyin. Müsait olduğumda dönüş sağlayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı