Sizce en iyi Linux dağıtımı nedir?

Sizce en iyi Linux dağıtımı nedir?

• Oy verenlerin toplamı
    65
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sanal makine'de Ubuntu dağıtımını denemiştim. Güzel bir deneyimdi.

Bir an Arch'ı göremedim ne oluyor dedim afalladım. Off bir de KDE Plasma yükleyeceksin mükemmel.

Kali o kadar da güzel bir işletim sistemi değil. Tabiri caizse lamer sistemi. Her tool yüklü geliyor ama kim o kadar toolu kullanacak (kurulumda seçiliyor ama Kali'nin amacı o zaten) internette Kali'den fotoğraf paylaşanların %95'i 10 yaşında hazır src kullanıp hackerim diye takılan tayfa. Kali'deki her şeyi Debian tabanlı sistemlerde yapabiliriz boşu boşuna Kali demeye gerek yok.

Kali o kadar da güzel bir işletim sistemi değil. Tabiri caizse lamer sistemi. Her tool yüklü geliyor ama kim o kadar toolu kullanacak (kurulumda seçiliyor ama Kali'nin amacı o zaten) internette Kali'den fotoğraf paylaşanların %95'i 10 yaşında hazır src kullanıp hackerim diye takılan tayfa. Kali'deki her şeyi Debian tabanlı sistemlerde yapabiliriz boşu boşuna Kali demeye gerek yok.

Aynen oyle. Kali veya Parrot kullanip Instagrama reels videosu atiyorlar. Yazdiklari 2 kelime komut, siber guvenlik uzmani saniyorlar kendilerini.

Gercek bir uzmanin Kali tarzi dengesiz sistemler kullandigini gormedim ben.

Fedora ve Arch arasında kalsam da Arch'ın yeri bende ayrı.

Arch guzel sistem de guncel WI-FI ve BT suruculeri kararsiz calisiyor. ASUS cihazimda her dakika internet baglantisi kopuyordu, internet ile bluetooth baglantilari ayni anda yapilinca BT cihazi gidiyordu mesela. Debian tarafinda gayet stabil calisiyor, umarim guncel cekirdek surumlerinde halledebilirler bu durumu.

Aynen oyle. Kali veya Parrot kullanip Instagrama reels videosu atiyorlar. Yazdiklari 2 kelime komut, siber guvenlik uzmani saniyorlar kendilerini.

Gercek bir uzmanin Kali tarzi dengesiz sistemler kullandigini gormedim ben.

Kali gayet iyi bu arada, bir sürü saldırı aracı bulunuyor. Ha tabii başka Debian tabanlı daha stabil OS'lere yükleyebilir misin o paketleri evet orası ayrı.

Geri
Yukarı