En iyi oyun bilgisayarı markası olarak ne tavsiye edersiniz?

Bütçe
15.000-17.000

Ezgi1

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, hepinize iyi günler diliyorum öncelikle.

1 gün önce aldığım Lenovo Ideapad Gaming 3 82K200JXTx dizüstü bilgisayarımı hemen iade etmeye karar verdim. Oyun bilgisayarları hakkında çok bir bilgim yok ama insanların yorumlarını ve diğer markalarla(Excalibur, Monster) ile karşılaştırmasına bakarak genel anlamda Lenovo'nın daha çok beğenildiğini gördüm. Ama aldığım günden itibaren hızlı şarj olmasına rağmen şarjının gerçekten çok hızlı bittiğini fark ettim. Isınma sorunu da var ama soğutma sistemi olduğu için çok da önem vermedim. Kurulumunu sistemini her şeyi kurduktan sonra Steam üzerinden bir oyun indirmeye karar verdik. Ama oyun gerçekten bir türlü inmedi(4-5 saat bekledik).belki bu Steam'den kaynaklanılan bir sorundur orasını bilmiyorum tam olarak ama oyun inerken neredeyse %100 şarjdan 1 saat içinde sıfıra kadar inecekti. Sonuç olarak bilgisayarı iade etmeye karar verdik.

Açıkçası piyasada Monster ya da Excalibur dışında dizüstü olarak oynanacak iyi bir marka bilmiyorum. İyi yorumlar da var ama kötü yorumlar da bir hayli fazla. Şu anda Casper Excalibur G770.1140-BVJ0X-B üzerinde bir araştırma yapıyorum. Bu bilgisayar kullanıcıları bana bir görüş sunabilirse veya başka bir markanın daha iyi olduğunu deneyimlemiş(dizüstü bilgisayar olarak) ve buna hakim kullanıcılar da bana bir görüşte bulunup sorularımı da cevaplarlarsa gerçekten memnun olurum.

1 gün önce aldığım Lenovo Ideapad Gaming 3 82K200JXTx dizüstü bilgisayarımı hemen iade etmeye karar verdim. Oyun bilgisayarları hakkında çok bir bilgim yok ama insanların yorumlarını ve diğer markalarla(Excalibur, Monster) ile karşılaştırmasına bakarak genel anlamda Lenovo'nın daha çok beğenildiğini gördüm. Ama aldığım günden itibaren hızlı şarj olmasına rağmen şarjının gerçekten çok hızlı bittiğini fark ettim. Isınma sorunu da var ama soğutma sistemi olduğu için çok da önem vermedim. Kurulumunu sistemini her şeyi kurduktan sonra Steam üzerinden bir oyun indirmeye karar verdik. Ama oyun gerçekten bir türlü inmedi(4-5 saat bekledik).belki bu Steam'den kaynaklanılan bir sorundur orasını bilmiyorum tam olarak ama oyun inerken neredeyse %100 şarjdan 1 saat içinde sıfıra kadar inecekti. Sonuç olarak bilgisayarı iade etmeye karar verdik.

Açıkçası piyasada Monster ya da Excalibur dışında dizüstü olarak oynanacak iyi bir marka bilmiyorum. İyi yorumlar da var ama kötü yorumlar da bir hayli fazla. Şu anda Casper Excalibur G770.1140-BVJ0X-b üzerinde bir araştırma yapıyorum. Bu bilgisayar kullanıcıları bana bir görüş sunabilirse veya başka bir markanın daha iyi olduğunu deneyimlemiş(dizüstü bilgisayar olarak) ve buna hakim kullanıcılar da bana bir görüşte bulunup sorularımı da cevaplamalarsa gerçekten memnun olurum.
Sadece başlığa cevabım; Lenovo, Asus.

Markaya değil modele bakın. Örneğin Monster'ın Clevo kasalı laptopları sorunlu iken tongfang kasa bulunan modellerinde herhangi bir sorun yok. Benzer şekilde MSI veya ASUS her ne kadar kaliteli bir marka olarak gözüksede sorunlu olan laptop modelleri var.

Son düzenleme:

Açıkçası piyasada Monster ya da Excalibur dışında dizüstü olarak oynanacak iyi bir marka bilmiyorum. İyi yorumlar da var ama kötü yorumlar da bir hayli fazla. Şu anda Casper Excalibur g770.1140-BVJ0X-b üzerinde bir araştırma yapıyorum. Bu bilgisayar kullanıcıları bana bir görüş sunabilirse veya başka bir markanın daha iyi olduğunu deneyimlemiş(dizüstü bilgisayar olarak) ve buna hakim kullanıcılar da bana bir görüşte bulunup sorularımı da cevaplarlarsa gerçekten memnun olurum.

Ben alacak olsam MSI, ASUS ve Lenovo'dan şaşmam.

Monster artık iyi bir marka değil, önceden çok iyilerdi çünkü F/P adına logoladıkları ürünler kaliteliydi ve ekonomi bu halde değildi, doğal olarak Monster verdiğin paraya nazaran sana eskiden çok daha iyi oyuncu dizüstü bilgisayarları sunabiliyordu. Şu an da hem muadilleriyle aynı sistemleri vermekle kalmadı bir sürü sorunu da yanında getirdi, ısınma, kronik kasa problemi, malzeme kalitesizliği, ölü piksel. (bu bir Monster klasiği oldu artık.) Servisi de iyi değil, laubali elemanlar vardı. Kendim de 5 seneden fazla Monster kullandım bu arada.

Şu an piyasa açık açık en iyi üç marka ne dersen, ASUS'u başa yazarım, sonra onu Dell ve Lenovo takip eder. Lenovo'nun yanına HP markasını güvenle yazabiliriz. Acer markası da alınmayacak bir model değil ama Casper'la eşitler bence.

Casper'ın adı bir kere çıktı, çok zor iner bana göre şu anda gayet iyiler ama bu saydıklarımın daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Neden MSI eklemedim diye soranlar olursa, çok pahalı.

Hocam laptopu ilk kez mi şarjda kullandınız? Deşarj edip dener misiniz? Pil performansı iyi değil ama dediğiniz kadarsa kötü değil.

Merhaba laptop ilk geldiğinde direkt şarja taktık sonra açtığımızda %91 oranında doluydu. Sonra kurulumunu işletim sistemini yüklerken şarjı 10 dakika içinde çok düşmüştü. Dejarz etmeyi hiç denemedim Lenovo destek hattındaki yardımcı olan kişi bana hızlı bittiğini 2-3 saat içinde kapanacağını bildirmişti. Ama daha bilgisayarda hiçbir yüklü bir uygulama olmamasına rağmen şarjı 1.5 saatte 0'a inecek kadar geldi. Şu an bilgisayarı sıfırlıyoruz. Çok kurcalamak istemiyorum iadeyi kabul etmezler diye.

Geri
Yukarı