En iyi oyun bilgisayarı markası olarak ne tavsiye edersiniz?

Bütçe
15.000-17.000
Laptopların pil ömürleri test edilirken parlaklık-arkada çalışan uygulamalar-bağlantılar gibi etmenler sınırlandırılıp da test edilmektedir. 10 saat pil ömrü sunan bir laptopu kesinlikle 10 saat kullanamazsınız. Ama Pil sizin için 1. sıradaysa mobilite için tasarlanan işlemcili laptopları ve daha küçük ekranları tercih etmeniz sizin için daha uygun olur. Sonuçta oyun için üretilen laptopların işlemcileri enerji konusunda daha hoyrat oluyor. Eğer oyun oynamak sizin için önemliyse ona uygun laptop alacağınız için pil ömrü büyük ölçüde düşer. Tam olarak ne istediğinize karar verip ona göre bir laptop seçmelisiniz.
ya aslında oyun tabiki pilden daha önemli.Oyun kastıktan sonra pili seçmenin anlamı yok.Ama en azından 3 saat dayanacak pili olsa bana yeterli bu 2.5 saat de olur tabiki.Bana kalsa ben kabullenirim hani çok aşırı önemsemem yani ben kullanmayacağım çok kardeşim kullanacak onun yerine ben bakıyorum ben onlara söylüyorum ama aile büyüklerim bana hala ''16 bin tl lik bilgisayarın böyle pil ömrü mü olurmuş'' diye cevapla geliyorlar.O yüzden biraz daha pil gücü iyi bilgisayar bakıyorum bunun için bütçeyi 18 bin tl ye çıkardım hatta.Sizin bana önerdiğiniz markadan alıcam gibi duruyor zaten.

ya aslında oyun tabiki pilden daha önemli.Oyun kastıktan sonra pili seçmenin anlamı yok.Ama en azından 3 saat dayanacak pili olsa bana yeterli bu 2.5 saat de olur tabiki.Bana kalsa ben kabullenirim hani çok aşırı önemsemem yani ben kullanmayacağım çok kardeşim kullanacak onun yerine ben bakıyorum ben onlara söylüyorum ama aile büyüklerim bana hala ''16 bin tl lik bilgisayarın böyle pil ömrü mü olurmuş'' diye cevapla geliyorlar.O yüzden biraz daha pil gücü iyi bilgisayar bakıyorum bunun için bütçeyi 18 bin tl ye çıkardım hatta.Sizin bana önerdiğiniz markadan alıcam gibi duruyor zaten.
Şimdiden hayırlı olsun ama marka önermedim ben. En son karar vermeden akakçe-cimri gibi sitelerden laptop özellikleini seçip daha ucuz ürün var mı diye kontrol de edin. Pil ömrü keşke verilen para ile doğru orantılı olsa... Çok para verilip performans arttıkça pil ömrü de buna bağlı olarak düşüyor. Daha önce de dediğim gibi önceliğinizi belirleyin gerisini hiç düşünmeyin;)

Şimdiden hayırlı olsun ama marka önermedim ben. En son karar vermeden akakçe-cimri gibi sitelerden laptop özellikleini seçip daha ucuz ürün var mı diye kontrol de edin. Pil ömrü keşke verilen para ile doğru orantılı olsa... Çok para verilip performans arttıkça pil ömrü de buna bağlı olarak düşüyor. Daha önce de dediğim gibi önceliğinizi belirleyin gerisini hiç düşünmeyin;)
tabiki ama en iyisi o gibi duruyor içlerinden.Bir de şey pil güçlerinde 42 watt 52 watt falan yazıyor mesela baktıklarımda 52 olan daha iyi oluyor değil mi?

Merhaba arkadaşlar, hepinize iyi günler diliyorum öncelikle.

1 gün önce aldığım Lenovo Ideapad Gaming 3 82K200JXTx dizüstü bilgisayarımı hemen iade etmeye karar verdim. Oyun bilgisayarları hakkında çok bir bilgim yok ama insanların yorumlarını ve diğer markalarla(Excalibur, Monster) ile karşılaştırmasına bakarak genel anlamda Lenovo'nın daha çok beğenildiğini gördüm. Ama aldığım günden itibaren hızlı şarj olmasına rağmen şarjının gerçekten çok hızlı bittiğini fark ettim. Isınma sorunu da var ama soğutma sistemi olduğu için çok da önem vermedim. Kurulumunu sistemini her şeyi kurduktan sonra Steam üzerinden bir oyun indirmeye karar verdik. Ama oyun gerçekten bir türlü inmedi(4-5 saat bekledik).belki bu Steam'den kaynaklanılan bir sorundur orasını bilmiyorum tam olarak ama oyun inerken neredeyse %100 şarjdan 1 saat içinde sıfıra kadar inecekti. Sonuç olarak bilgisayarı iade etmeye karar verdik.

Açıkçası piyasada Monster ya da Excalibur dışında dizüstü olarak oynanacak iyi bir marka bilmiyorum. İyi yorumlar da var ama kötü yorumlar da bir hayli fazla. Şu anda Casper Excalibur G770.1140-BVJ0X-B üzerinde bir araştırma yapıyorum. Bu bilgisayar kullanıcıları bana bir görüş sunabilirse veya başka bir markanın daha iyi olduğunu deneyimlemiş(dizüstü bilgisayar olarak) ve buna hakim kullanıcılar da bana bir görüşte bulunup sorularımı da cevaplarlarsa gerçekten memnun olurum.
Bence Alienware

yardımlarınız için çok teşekkür ederim hocam,ama sanırım laptop hakkımda fikrim değişmeyecek iade etmeyi düşünüyorum.Biraz daha para verip daha iyi pil ömrüne sahip bir marka bakacağım da

Game Garaj Slayer 5XL-1650 C2 Intel Core i5 11400H 16GB 512GB SSD GTX1650 Freedos 17.3"​

şu markanın pil ömrü için 4-6 saat diyor da bi bilginiz var mı hiç kullanmış bir kullanıcı tanıyor musunuz?Oyun için de uygun mudur bir bilginiz varsa ve paylaşırsanız çok memnun olurum.
Rica ederim ne demek, laptop oyun için uygundur fakat pil konusunu bilemiyorum, orada yazılanlara pek aldanmayın, elinizde zaten canlı örneği var. Modeli yarın aktif bir saatte Forum'da konu olarak belirtin, illa ki kullanan ve bilgi sahibi olan vardır, sizi bilgilendirsin. Oyun için yeterli diyebilirim ama dediğim gibi kullanıcı yorumları çok önemli:)

Rica ederim ne demek, laptop oyun için uygundur fakat pil konusunu bilemiyorum, orada yazılanlara pek aldanmayın, elinizde zaten canlı örneği var. Modeli yarın aktif bir saatte Forum'da konu olarak belirtin, illaki kullanan ve bilgi sahibi olan vardır, sizi bilgilendirsin. Oyun için yeterli diyebilirim ama dediğim gibi kullanıcı yorumları çok önemli:)

Katılıyorum hocam; yardımlarınız için çok teşekkürler tekrardan,yarın bu modeli forumda bir konu olarak belirteyim.

Monster ve Casper önermiyoruz kalitesiz ürünlerinde dolayı, fiyatı da çabası.

Herhaldeo bütçede en mantıklı seçim Lenova Idepad olabilir, arkadaşlar dâhâ iyi önerilerde bulunmuşlardır muhtemelen.

Oyun indirme olayına gelirsek; eğer internet hızın düşükse oyun indirme süresi bayağı uzar.
Bir 100 Mbps indirme hızı ile indirme süresi var bir de 25 Mbps ile indirme süresi var.

Geri
Yukarı