En iyi oyun şirketi hangisi sizce?

dünyanın en iyi oyun şirketi hangisi sizce

• Valve

Oy: 40 22,5%
  • Electronic Arts

Oy: 5 2,8%
  • Rockstar Games

Oy: 75 42,1%
  • Ubısoft

Oy: 7 3,9%
  • Epic games

Oy: 13 7,3%
  • Square Enix

Oy: 5 2,8%
  • Tencent Games

Oy: 3 1,7%
  • Blizzard Entertainment

Oy: 6 3,4%
  • Riot Games

Oy: 16 9,0%
  • Activision

Oy: 8 4,5%

• Oy verenlerin toplamı
    178
Aslında her sene değil. 4 5 oyunu öyle saçma bir şekilde ilerlettiler ama World At War 2 ve Call of Duty Modern Warfare ile önemli ölçüde toparladılar seriyi.
Her seneden kastım lafın gelişi tabi. 4-5 oyun bir markanın adını lekelemek için yeter de artar bile. Sonradan toplaması önemli değil. Adamlar başta saçma bir oyun yaptılar millet beğenmedi. Hatalarından ders çıkarmayıp bir daha saçma bir oyun yaptılar (Advanced Warfare) yine yerin dibine sokuldu. Adamlar hala hala akıllanmayıp yine saçma sapan bir oyun daha yaptılar (Infınite Warfare) yerin dibine sokulmaktan beter edildi. YouTube'da en çok dislike alan 2 video oldu. Sonra hatalarından ders çıkardılar ama iş işten çoktan geçmişti. Artık Activision eski Activision değildi. WW2 ve yeni MW oyunları da aman aman kaliteli yapımlar değiller. İlk MW üçlemesinin yanına bile yaklaşamazlar. Yani takdir edersin ki Activision kötü bir şirket.
Ubisoft ve EA. EA oyunları Originden girin onlar yeter. Hepsini oynuyoruz tabi lider olanları söyledim.
Ubisoft'da aynı şekilde aslında aman aman başarılı bir firma değil. Her sene birbirinin kopyası Assassins Creed'ler çıkardı. Allahtan hatalarından dönüp Odyssey gibi kaliteli bir yapım yaptılar. Gözümde tekrar bir umut oldu Ubisoft için.

Diablo Immortals dışında her yapımda mükemmele bir adım daha yaklaşmalarından dolayı bence Blizzard.
(Activision ile Blizzard birleştiği için ayrı ayrı listelenmesi yanlış bu arada.)

Geri
Yukarı