En iyi oyun şirketi hangisi sizce?

dünyanın en iyi oyun şirketi hangisi sizce

• Valve

Oy: 40 22,5%
  • Electronic Arts

Oy: 5 2,8%
  • Rockstar Games

Oy: 75 42,1%
  • Ubısoft

Oy: 7 3,9%
  • Epic games

Oy: 13 7,3%
  • Square Enix

Oy: 5 2,8%
  • Tencent Games

Oy: 3 1,7%
  • Blizzard Entertainment

Oy: 6 3,4%
  • Riot Games

Oy: 16 9,0%
  • Activision

Oy: 8 4,5%

• Oy verenlerin toplamı
    178
Her seneden kastım lafın gelişi tabii. 4-5 oyun bir markanın adını lekelemek için yeter de artar bile. Sonradan toplaması önemli değil. Adamlar başta saçma bir oyun yaptılar millet beğenmedi. Hatalarından ders çıkarmayıp bir daha saçma bir oyun yaptılar (Advanced warfare) yine yerin dibine sokuldu. Adamlar hala hala akıllanmayıp yine saçma sapan bir oyun daha yaptılar (ınfınite warfare) yerin dibine sokulmaktan beter edildi. YouTube'da en çok dislike alan 2 video oldu. Sonra hatalarından ders çıkardılar ama iş işten çoktan geçmişti. Artık activision eski activision değildi. WW2 ve yeni MW oyunları da aman aman kaliteli yapımlar değiller. İlk MW üçlemesinin yanına bile yaklaşamazlar. Yani takdir edersin ki activision kötü bir şirket.

Ubisoft'da aynı şekilde aslında aman aman başarılı bir firma değil. Her sene birbirinin kopyası Assassin's Creed'ler çıkardı. Allah'tan hatalarından dönüp Odyssey gibi kaliteli bir yapım yaptılar. Gözümde tekrar bir umut oldu Ubisoft için.

Modern Warfare cidden başlı başına değiştirilmiş harika bir oyun. Evet ilk oyunun senaryosunu pek sevmedim ama 2 ve 3.oyunda düzeltirler. MW3 bana göre güzel bir oyun değildi. Çünkü eski Infinity ward ekibi anlaşmazlıklar yüzünden John Mactavish'i öldürttü. Çok üzücü fakat bir yandanda etkili bir ölüm sahnesi olmamıştı. Bu yüzden yeni gelecek üçlemenin iyi olacağını düşünüyorum. MW 2019 cidden harika bir oyundu.

Activision tabiki,CoD'u yeter.

Activision ile Blizzard'ı ayrı yapmasaymışsınız keşke,ikisi de aynı şirket artık.

CD PROJEKT RED derim tabii son yaşanan olaylardan sonra biraz karizması çizilmiş olsa da toparlarlar diye düşünüyorum.

@FalconPolat Kral hala oynanıyor half life 3 hala bekleniyor yapma gözünü seveyim :D
Bunlar nasıl Valve'i en iyi şirket yapıyor onu anlamadım, o kadar gelişmiş oyun yapanlar varken sırf 10-15 senelik oyunların ekmeğini yiyen ve bunları zerre geliştirmeyen firmaya en iyi demek bayağı komik.

Geri
Yukarı