En İyi Performanslı ve Soğutmalı GTX970 Hangisi ?

Hocam, üç fan demek aşırı ses değil zaten. Asusun strixi 2 fanın atıyorum %35 de çalıştırıyorsa, hof da bu fanlar %25 civarı çalışır. Kartın ses problemi yok yani. Asusun strixinin pek anlamı yok, zaten tf5 de benzer özelliklere sahip. Hatta nvida benzer bir teknolojiyi 700 serisinden beri sunuyor. Hof alan birinin pişman olduğunu görmedim. Ama hof a vereceğin parayla bi r9 390x almak gerçeğini yok saymıyorum.

Hocam, üç fan demek aşırı ses değil zaten. Asusun strixi 2 fanın atıyorum %35 de çalıştırıyorsa, hof da bu fanlar %25 civarı çalışır. Kartın ses problemi yok yani. Asusun strixinin pek anlamı yok, zaten tf5 de benzer özelliklere sahip. Hatta nvida benzer bir teknolojiyi 700 serisinden beri sunuyor. Hof alan birinin pişman olduğunu görmedim. Ama hof a vereceğin parayla bi r9 390x almak gerçeğini yok saymıyorum.
HOF'u arkadaşıma aldık pişman olduk.

Teknik servis rezildi. Kartın galiba BİOS'u sorunluydu. Ürün değişim talebinde bulunduk değişti açık ürün geldi. Gelen ürün fandan sıkıntılı çıktı. Nefret ettim firmadan. Gelen üründe kullanılmış açılmış üründü.

Sistemim şu şekilde olacak

Kasa : ZALMAN R1 600LE 600W MidT ATX
Anakart : MSI Z170A KRAIT GAMING Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3600MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart
Ekran Kartı : ?
Ram : Kingston 8GB (2x4GB) HyperX FURY Black Series DDR4 2666MHz CL15 1.2V XMP Ram
İşlemci : Intel Core i5 6600 Soket 1151 3.3GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci
Sabit Disk : Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
Soğutma : COOL MASTER HYPER 212EVO
SSD : HyperX Savage 120GB SSD

Hocam düşünürseniz elimdeki 980Ti'dan kurtulmak istiyorum. 970 parası + bir kaç birşey verirseniz takasla kartı veririm.

Teknik servis rezildi. Kartın galiba BİOS'u sorunluydu. Ürün değişim talebinde bulunduk değişti açık ürün geldi. Gelen ürün fandan sıkıntılı çıktı. Nefret ettim firmadan. Gelen üründe kullanılmış açılmış üründü.
Hocam aldığınız yerle ilgili olabilir. Teknik servisi pek bilmem, asusun da teknik servisi öyle. Misal, vatanda da kullanılmış ürünü sıfır diye alan arkadaşlar olmuş.
Sistemim şu şekilde olacak

Kasa : ZALMAN R1 600LE 600W MidT ATX
Anakart : MSI Z170A KRAIT GAMING Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3600MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart
Ekran Kartı : ?
Ram : Kingston 8GB (2x4GB) HyperX FURY Black Series DDR4 2666MHz CL15 1.2V XMP Ram
İşlemci : Intel Core i5 6600 Soket 1151 3.3GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci
Sabit Disk : Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
Soğutma : COOL MASTER HYPER 212EVO
SSD : HyperX Savage 120GB SSD
Hocam ekran kartını msi alın derim. Gaming 100me veya gaming alabilirsiniz. 100me modelinde kartın arkadasında plaka var. Asus da alabilirsiniz ama, artık asus kartlar gereksiz yere pahalı.

İki markayı da kullanmamış birisinden "HOF daha iyidir." cümlesi gelmesi çok saçma. Sen ne Asus'un kartını kullandın, ne de GALAX'ı kullandın. Sadece foruma birisi yazdı diye adamla tartışıyorsun. Ben Asus GTX 970 kullanıyorum ve çok memnunum. 1620 MHZ OC ile kart yükte 75 dereceyi geçmiyor. Tavsiye ederim.

Hocam, msi ile asusun pek bir farkı yok, o o.c. işide biraz sizin şansınıza. Her gpu o hıza ulaşamayabilir. Msi ile arasındaki fiyat farkını hakedecek bir özelliği yok bence asusun. Her kartı pahalı.

İlla bir şey önermek için o markayı mı kullanmamız lazım? HOF'un avantajı kaymak tabaka GPU kullanması yani silikon kalitesi iyi olan GPU'ları kullanıyor tabi bu fiyatada yansıyor. Bu GPU'nun yanında OC için daha fazla faz, kalın PCB ve daha sağlam bileşenler kullanıyorlar. HOF bütçesi olanlar için en iyi GTX 970. Bütçe eğer HOF'a yetmiyorsa G1 Gaming olmalı. HOF'a kötü demişsiniz ama bu Galax'ın bir kartı kötü diye tüm firmayı kötü yapmanızı açıklamaz. Servis yüzünden koskoca firmaya kötü denilmez ASUS'un serviside iyi değil bu aralar. Siz şikayet edeceksiniz o servisi firma gerekeni yapacaktır yapmazsa o zaman firma değerini kaybeder.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı