En Performanslı İşlemci Hangisi?

Zaten güçlü demedim ki. Upgrade yapmak amacıyla karlı dedim. :)
İ5 3570K ve GTX 1060 darboğazını izleyelim. :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O kartla BF1 gibi bir oyunda darboğaz yapması normal.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@BERWAR Kabullenin hocam işte. :D :D Bu işlemcileri almanın hiç bir mantığı yok artık. 4 nesil eskiler. Pentium alırım daha iyi her türlü. Ayrıca o attığın video çok saçma. Belki o işlemciler adamın elinde bile yoktur kafasına göre yapıyordur. İ5 2400 ile g4560 hemen hemen aynı sayılırlar zaten.

Ne alaka elinde yok ya, almak başkadır, daha iyi, daha güçlü demek bambaşkadır. G4560, İ5 2400 benzer performanstaki işlemcilerdir. G4560 modelini ilahlaştırmanın anlamı yok, bu model İ5 3. nesil işlemcilerin tırnağı olamaz. Güncel olması G4560 modeline bir şey kazandırmaz, sadece soket tipindeki işlemci çeşitleri fazla ve ilerde güncellemek daha kolay.

Ne alaka elinde yok ya, almak başkadır, daha iyi, daha güçlü demek bambaşkadır. G4560, İ5 2400 benzer performanstaki işlemcilerdir. G4560 modelini ilahlaştırmanın anlamı yok, bu model İ5 3. nesil işlemcilerin tırnağı olamaz. Güncel olması G4560 modeline bir şey kazandırmaz, sadece soket tipindeki işlemci çeşitleri fazla ve ilerde güncellemek daha kolay.
O kadar da değil ya. Tamam 3.nesil i5'ler daha iyi olabilir ama şu yeni nesil Pentium ile dağlar kadar fark yok. Pentium'a 4GB Ekran kartı al uçar. :D :D G4560 F/P olarak baya ilahlaştıracak bir işlemci ama orasını kabul edin. :D

2-3 nesil İntel işlemci alınması taraftarı değilim, sadece güncel diye daha performans olacak diye bir algı var ortada ben buna karşıyım. G4560 alıp ilerde işlemci değişimi yapması da son derece iyi bir karar olur. G4560 modelinin RX 470 kartına kadar yolu var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı