GTX 970 en performanslı kart hangisi?

Normalde bu belirtmiş olduğunuz bütçe dahilinde daha güncel ve yeni nesil bir kart olan RX 570 daha mantıklı bir seçenek olarak duruyor ancak ikinci el kısmında mining yapılmış olma ihtimali var özellikle RX 400/500 serisinde o yüzden, temiz faturalı/garantili 970 veya 1060 3 GB alın derim. Mümkünse elden almaya özen gösterin diyeceğim ama dışarda da corona tehlikesi mevcut, aceleniz yoksa erteleyebilirsiniz de bu olayı. Siz bilirsiniz yine de, Zotac amp Core Edition modeli hof gibi gayet güçlü bir seri, alınabilir ancak güç kaynağınıza ve işlemcinizin bu karta darboğaz yapıp yapmadığını da göze alarak tercihiniz yapın derim.

Elden almayı ben de düşündüm ama maalesef sizin de belirttiğiniz gibi virüs sıkıntısından elden alamıyorum, bunun yerine belirttiğim Zotac kartının satıcısından GET açmasını istedim olumlu karşılarsa alacağım. PSU olarak FSP 500W düşünüyorum işlemci ise Ryzen 5 1600 12nm herhangi bir sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum.

Hocam en güçlüsü GALAX HOF değil miydi? Ben öyle biliyordum ama 😅.
Oyundan oyuna değişiyor ama ben Palit diye biliyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bugüne kadar elimden 3 adet 970 geçti, bir tanesini 2. sistemde halen kullanmaktayım, böyle bir sorunla karşılaşmadım.
ASUS STRIX, MSI ve EVGA soğutma anlamında çok iyi kartlar. En güçlü kart 970'de Palit jetstream ama aradaki fark 1-2 FPS sadece.

3, 5 GB sıkıntısı kronik ama coil wine olmamış olabilir şans işi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı