En iyi pool hangisi?

NiceHash'te başlamış bulunmaktayım en kötü ihtimal buradaki çekim miktarına ulaştıktan sonra Ethermine'a geçerim cevaplarınız için teşekkür ederim. Konuyu bizden sonra okuyacak olan arkadaşların bilgisi varsa onlar da fikirlerini belirtirlerse sevinirim.
@Turquoise Blue forumda gördüğüm kadarıyla flexpool kullanan birisi bilgilerinizden faydalanmak isterim mümkünse.

Screenshot_2021-10-15-09-23-42-031_com.sec.android.app.sbrowser.beta.jpg

Şu an hala flexpool kullanıyorum. 52 mh ile günlük ortalama 0.001 veren flexpool dünden bu yana görselde de görebileceğin gibi 0.0013 vermeye başladı. Ethereum fiyatlarında artış olduğu ve ağda hareket olduğu için düşen pay artmış belli ki. Bu artış havuzla değil de Ethereum ağıyla ilgili. Uzun süre Ethermine da kullandım. Yeri geliyor Ethermine çok kazandırıyor, yeri geliyor flexpool yeri geliyor crazy pool vs vs. Crazy poolun Ethermine'dan daha fazla verdiğine de şait oldum kullanarak. Her havuz her zaman daha fazla kazandıracak diye bir kesinlik yok. Ben flexpoola ilk başladığımda Ethermine'dan daha fazla kazandırdığı için başlamıştım. Ben bunun hesabını havuza başladığım saati not alıp diğer 2 gün aynı saatte ne kadar verdiğine bakarak hesaplarım genelde. Yani tam 24 ve tam 48 saatte ne verdiklerine bakarım. Bu şekilde başladığım havuz öncekinden daha fazla mı veriyor görürüm. Flexpoola başladığımda da daha fazla kazandığımı görerek devam ettim. Ben de biraz da merak olduğu için başka havuzlarda deniyordum. Ethermine havuzunda çok fazla kişi olduğu ve sürekli blok bulunduğu için Ethermine da kolay kolay sorun yaşamazsın ve bu nedenle insanlar çok güvenirler bu havuza. Flexpool Discord kanalında günlere göre hangi site ne kadar kazandırıyor yayınlanır. Buradan sana çok güzel örnek vereceğim. Bu dünün havuzlara göre günlük kazancı:

IMG_20211015_121652.jpg

Dün Ethermine daha fazla kazandırmış. Şimdi de bugüne bakalım:

IMG_20211015_121552.jpg

Görsele göre bugünde flexpool daha çok kazandırmış. Diğer havuzların kazançlarına da bu görsellerden bakabilirsin. İki gün önce de crazypool daha çok kazandırmış:

IMG_20211015_122531.jpg

Özet olarak eğer kendin hangi havuz daha çok kazandırıyor diye görmek istersen yukarıda bahsettiğim gibi benim kendimce yaptığım 2 gün testini uygulayabilirsin ya da güvenilir liman olan Ethermine da olabilirsin tercih senin. Bu arada flexpoolda bana göre güvenilir bir havuz. Sıkıntısını görmedim ve sitedeki bilgiler daha detaylıdır. Hangi bloktan yüzde kaç kazandığın bilgisine kadar gibi.

Son düzenleme:

Buradan bakabilirsiniz güncel kura göre değişiyor kazançlar kimse doğru cevabı veremez. En iyisi burayı referans almak.
Hocam bittube cash diye bir şey varmış mesela attığınız yerde. Şimdi bu nedir nerde kazılır çekim durumları kesinti durumları nedir hiçbir bilgim yok. Herhalde bu şekilde kazım değiştirmeyi düşünürken kazılacak şeyide detaylıca 2-3 saat araştırmak lazım bütün detaylarını.

Eki Görüntüle 1189611

Şu an hala flexpool kullanıyorum. 52 mh ile günlük ortalama 0.001 veren flexpool dünden bu yana görselde de görebileceğin gibi 0.0013 vermeye başladı. Ethereum fiyatlarında artış olduğu ve ağda hareket olduğu için düşen pay artmış belli ki. Bu artış havuzla değil de Ethereum ağıyla ilgili. Uzun süre Ethermine da kullandım. Yeri geliyor Ethermine çok kazandırıyor, yeri geliyor flexpool yeri geliyor crazy pool vs vs. crazy poolun Ethermine'dan daha fazla verdiğine de şait oldum kullanarak. Her havuz her zaman daha fazla kazandıracak diye bir kesinlik yok. Ben flexpoola ilk başladığımda Ethermine'dan daha fazla kazandırdığı için başlamıştım. Ben bunun hesabını havuza başladığım saati not alıp diğer 2 gün aynı saatte ne kadar verdiğine bakarak hesaplarım genelde. Yani tam 24 ve tam 48 saatte ne verdiklerine bakarım. Bu şekilde başladığım havuz öncekinden daha fazla mı veriyor görürüm. Flexpoola başladığımda da daha fazla kazandığımı görerek devam ettim. Ben de biraz da merak olduğu için başka havuzlarda deniyordum. Ethermine havuzunda çok fazla kişi olduğu ve sürekli blok bulunduğu için Ethermine da kolay kolay sorun yaşamazsın ve bu nedenle insanlar çok güvenirler bu havuza. Flexpool Discord kanalında günlere göre hangi site ne kadar kazandırıyor yayınlanır. Buradan sana çok güzel örnek vereceğim. Bu dünün havuzlara göre günlük kazancı:

Eki Görüntüle 1189612

Dün Ethermine daha fazla kazandırmış. Şimdi de bugüne bakalım:

Eki Görüntüle 1189613

Görsele göre bugünde flexpool daha çok kazandırmış. Diğer havuzların kazançlarına da bu görsellerden bakabilirsin. İki gün önce de crazypool daha çok kazandırmış:

Eki Görüntüle 1189615

Özet olarak eğer kendin hangi havuz daha çok kazandırıyor diye görmek istersen yukarıda bahsettiğim gibi benim kendimce yaptığım 2 gün testini uygulayabilirsin ya da güvenilir liman olan Ethermine da olabilirsin tercih senin. Bu arada flexpoolda bana göre güvenilir bir havuz. Sıkıntısını görmedim ve sitedeki bilgiler daha detaylıdır. Hangi bloktan yüzde kaç kazandığın bilgisine kadar gibi.

Oldukça uzun bir yazı gayet açıklayıcı görseller için de emek harcadığınız ortada çok teşekkür ederim. NiceHash hangi Pool'u kullanıyor bu konuda bir bilginiz var mı hocam? Size özelden ulaşabileceğim daha hızlı diyalog kurabileceğimiz bir yol var mı size birkaç soru sormak istiyorum tabii vaktiniz varsa :) herkese yardımları için teşekkür ederim oldukça acemiyim mining işinde.
Hocam bittube cash diye bir şey varmış mesela attığınız yerde. Şimdi bu nedir nerede kazılır çekim durumları kesinti durumları nedir hiçbir bilgim yok. Herhalde bu şekilde kazım değiştirmeyi düşünürken kazılacak şeyide detaylıca 2-3 saat araştırmak lazım bütün detaylarını.

Kesinlikle araştırın 1 günde 20-30 cent farkedebiliyor aylık hesaba vurduğumuzda elektrik ücretini bile çıkarabilir bu.

Oldukça uzun bir yazı gayet açıklayıcı görseller için de emek harcadığınız ortada çok teşekkür ederim. NiceHash hangi Pool'u kullanıyor bu konuda bir bilginiz var mı hocam? Size özelden ulaşabileceğim daha hızlı diyalog kurabileceğimiz bir yol var mı size birkaç soru sormak istiyorum tabii vaktiniz varsa :) herkese yardımları için teşekkür ederim oldukça acemiyim mining işinde.

Kesinlikle araştırın 1 günde 20-30 cent farkedebiliyor aylık hesaba vurduğumuzda elektrik ücretini bile çıkarabilir bu.

Rica ederim. Anlaşılır olması için görseller kullandım. Ben uzman bir madenci değilim sadece bilinçli kullanıcıyım fakat sorun şu ki ben NiceHash'e hiç bulaşmadım, hiçbir bilgim yok. NiceHash konusunda tecrübesi olan kişilerden yararlanman lazım. Sormak istediğin soruları forumda konu olarak açarsan daha çok kişi yardımcı olabilir.

Rica ederim. Anlaşılır olması için görseller kullandım. Ben uzman bir madenci değilim sadece bilinçli kullanıcıyım fakat sorun şu ki ben NiceHash'e hiç bulaşmadım, hiçbir bilgim yok. NiceHash konusunda tecrübesi olan kişilerden yararlanman lazım. Sormak istediğin soruları forumda konu olarak açarsan daha çok kişi yardımcı olabilir.

NiceHash flexpool kazımını destekliyor aslında ama ben wallet ID'mi bulamadım bu wallet ID dediği Binance'deki ID mi? Yoksa programdaki Bitcoin ID'si var o mu onu çözemedim. Dediğiniz Discord sunucusuna da baktım orada şu an crazypool açık ara farkla önde gidiyor belki ilerleyen zamanlarda onu da deneyebilirim ben kendi adıma küçük bir adım attım diyelim ama günlük 20-30 cent gerçekten tek ekran kartı için önemli bir değer ileride gelişmeleri paylaşırım sizinle de teşekkür ederim.

NiceHash hakkında bilgim olsa yardım etmek isterdim ama maalesef. Flexpoolda NiceHash yapılandırması olduğunu görmüştüm ama beni ilgilendirmediği için bakmadım. Flexpooldaki yapılandırmaya gözattım şimdi orada adım adım açıklama yapılmış. İstersen o sayfayı Türkçeye çevirerek daha anlaşılır ilerlersin. NiceHash kullansam sırf nasıl oluyor diye denemek isterdim o yapılandırmayı. Wallet ID'den kastın ne? Tam olarak ne yapmak amacıyla sordun? Eğer NiceHash'te flexpool ayarlamaları içinse sorduğun sanırım NiceHash'te sana verilen adresi kullanacaksın. Sadece tahmin. Ayrıca crazy pool u ilk denediğimde bende epey getirisi olduğunu görmüştüm etherminea göre ama öyle sürer mi bilmem. Aslında bir denemek lazım fakat uyarayım crazy poolda Ethermine gibi sürekli blok bulunmaz günde 3-4 kere bulup yüksek pay veriyordu. Yani sürekli kontrol edersen az veriyor hissiyatına kapılabilirsin.

Tek kartla mining yapacaksanız şu an en mantıklı pool 2miners'tır. Hem neredeyse her gün ödeme alabilir, hem de hiç bir şekilde transaction fee ödemezsiniz.
2miner ta 40 mh la günlük ödeme ve 0 fee nasıl alacak ?

aşağıda gördüğün gibi 6-8 dolar arası alıyor bu rakamlara

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    12,7 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:

Geri
Yukarı