En iyi tasarım ve arayüze sahip Linux dağıtımları hangileridir?

webdogu

Hectopat
Kendi donanımım için ayrı bir başlık açtım ama böyle bir liste bulamayınca farklı donanımlarda da benimle aynı öncelikte insanlar için açmak istedim. Linux dağıtımlarına hakim, kullananlara sormak ve önerileri incelemek isterim.

Sizce ikonlar, grafik arayüz, görev çubuğu ve penceler gibi öğeleri en iyi tasarıma ve estetiğe sahip, ayrıca kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirliğine de özen gösterilmiş Linux dağıtımları sizce nelerdir? Sıralayarak ilk 3-5'inizi paylaşır mıydınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Klasik Gnome; Bir çok dağıtımda varsayılan, olmayanda da kurulabilen.
Diğerleri güzel değil, milletin özelleştirdiği de fantazi reyonu gibi.

Dosya Ekleri

• 1691272444238.png
    1691272444238.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 108
İlk 5'im:

1. Ubuntu Unity
  2. Peux OS
  3. Archcraft (BSPWM)
  4. Cachy OS (Hyprland ve Openbox yapılandırmaları aşırı iyi.)
  5. Garuda (Plasma yapılandırması çok güzel.).

Arayüzler her dağıtıma kurulabilir, her dağıtımda her görünümü rahatlıkla elde edebilirsiniz. Varsayılan olarak Ubuntu rakipsiz bence. Unity ile GNOME'a farklı bir hava katmışlar. O kadar iyi ki kendi bilgisayarımda Ubuntu fontlarını, simgelerini ve temasını kullanıyorum GNOME'da.

Kendi donanımım için ayrı bir başlık açtım ama böyle bir liste bulamayınca farklı donanımlarda da benimle aynı öncelikte insanlar için açmak istedim. Linux dağıtımlarına hakim, kullananlara sormak ve önerileri incelemek isterim.

Sizce ikonlar, grafik arayüz, görev çubuğu ve penceler gibi öğeleri en iyi tasarıma ve estetiğe sahip, ayrıca kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirliğine de özen gösterilmiş Linux dağıtımları sizce nelerdir? Sıralayarak ilk 3-5'inizi paylaşır mıydınız?
Eğer tema kurarsan kali bile en iyi duruşlu olan olur. Kullanım açısından ise elementery bana daha güzel geliyor.

Kali tek tuşla Windows kıyafeti giyiyordu değil mi?
Kali undercover mode sadece xfce modda çalışıyor hocam. Temalar ise gde arayüzünde yani gnome de daha iyi çalışıyorlar. 3 senedir kali kullanıyorum hocam çok memnunum eğer laptopum dokunmatik olmasa dualboot olarak win10 kurmazdım bile ama dokunmatik desteği ne yazık ki linuxlarda çok iyi değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı