En iyi yazılım öğrenme yolu nedir?

Sistemdeki Sorun

Centipat
Daha fazla  
Yazılımı en etkili şekilde nasıl öğrenebilirim? Ne tür bir metot uygulamam gerekiyor? Yani örnek veriyorum kodları bir metin belgesine mi yazmam lazım yoksa izlediğim dersle ilgili bir proje mi yapmam lazım?

Yazılımı en etkili şekilde nasıl öğrenebilirim? Ne tür bir metot uygulamam gerekiyor? Yani örnek veriyorum kodları bir metin belgesine mi yazmam lazım yoksa izlediğim dersle ilgili bir proje mi yapmam lazım?
Öğrentidklerini uygula sonra tekrar öğren tekrar uygula bu yol ile gelişiyorsun.

Tamamen pratik ile gelişiyorsun öyle 1 hafta falan mola verince unutulup gidiyor her şey devamlılık ve pratik yazılım kilit noktası.

patika.dev inceleyebilirsin çok faydasını gördüm.

Konu içindeki bölümü bitirince test çözmeden devam edemiyorsun, bazı bölümlerin sonunda senden uygulamayı yapmanı Github üzerine yüklemeni istiyorlar.

Şu an zorunlu stajımı yapmaktayım. Java hiç bilmediğim bir dildi. Yaklaşık 2 haftadır sürekli örnek çözümleri ve yaptığım şeyleri tekrar tekrar yaparak kendimi bayağı ilerlettiğimi söyleyebilirim.

Once nasil yapilacagini bilmedigin bir seyi yapmaya calis,
Onu yaparken iyi kotu yapmayi ogren,
Sonra bunu nasil daha iyi yapabilirim diyerek daha optimize sekilde yap,
Sonra yeni bir projeye baslayarak bu paterni surdur.

Surekli zaten nasil yapildigini bildigin seyi yaparak kendini koreltirsin.

En iyi yaparak, sonra da daha iyisini yapmaya calisarak ogrenirsin.

Farkli insanlarin, farkli yontemlerle ayni problemi nasil cozduklerini incelemek, kod okumak da cok gelistirir insani.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı