En kötü psu markası ?

En kötü psu markası ?

• Cooler master

Oy: 2 1,9%
  • Corsair

Oy: 3 2,9%
  • Thermaltake

Oy: 0 0,0%
  • Xigmatek

• Frisby

Oy: 44 42,7%
  • Everest

Oy: 46 44,7%
  • Redrock

Oy: 1 1,0%
  • Evga

• Antec

Oy: 8 7,8%

• Oy verenlerin toplamı
    103
Listedikkiler içinde PSU alırken Everest, Frisby ve Redrock'ı direkt eleyebilirsiniz. Kalanların ürettikleri duruma göre alınır ya da alınmaz. PSU seçerken titiz olmak lazım.

Valla doğrudur. Ama ben ön yargılı bakamıyorum veya bakmak istemiyorum. CASPER'ın gelişmesi bizlerin işine gelir. Ama geliştiğini bizler görür müyüz bilemem. Bizi gömer valla :yokartık:
Forumdan biri demişti, İ7'nin yanına GT730 takıyorlar diye. =)))))))))
Son sistemleri aslında fena değil. Ama alan olur mu onu bilemem. En azından bileşenler arasındaki uyumu anlamışlar =).

Bileşenler arasındaki uyumu anlamaya başlayan onlar değil tüketiciler! Yoksa onlar da eskiden beri yaptıkları işin çöp olduklarını biliyor, ancak "ne koysak alıyor bu enayiler" diye düşünüyorlardı.

Bu çok önemli bir fark çünkü gerçekten işin ehli diyeceğimiz markalar bile kullanıcı cahilliklerinin üzerine oynuyorlar. "Falanca firma yaptıysa bir bildiği vardır" diye düşünen çok kullanıcı var, o yüzden üzerinde duruyorum.

Listedikkiler içinde PSU alırken Everest, Frisby ve Redrock'ı direkt eleyebilirsiniz. Kalanların ürettikleri duruma göre alınır ya da alınmaz. PSU seçerken titiz olmak lazım.

Bileşenler arasındaki uyumu anlamaya başlayan onlar değil tüketiciler! Yoksa onlar da eskiden beri yaptıkları işin çöp olduklarını biliyor, ancak "ne koysak alıyor bu enayiler" diye düşünüyorlardı.

Bu çok önemli bir fark çünkü gerçekten işin ehli diyeceğimiz markalar bile kullanıcı cahilliklerinin üzerine oynuyorlar. "Falanca firma yaptıysa bir bildiği vardır" diye düşünen çok kullanıcı var, o yüzden üzerinde duruyorum.
Eee kardeşim o zaman iktisadi yaklaşırsak zaten adamlar haklı. Her şirket kendi çıkarını gözetir. Çok nadir vardır ki kullanıcılarını ilk sıraya koysun. Şirket battıktan sonra kullanıcıyı ne yapacak =). Şimdi CASPER aslında büyük bir firma. Nasıl büyük ? Şu anlamda. Şimdi Dağıtım ağı geniş. Servis ağı geniş. Üretim boyutu büyük. Yani kısaca büyük bir firma. Dikkat edin kaliteden bahsetmiyorum. Kesinlikle katılıyorum sana adamlar saf veya salak değil. Bu bir politika. Bunu her firma yapıyor. CASPER sadece biraz abartmış hahah =). Bu yaptığı politika da hem CASPER'a ekonomik ciddi bir rahatlık sunuyor hem de satışını yükseltiyor. Tabi hakkını ver hakkını al lafına pek uymasada CASPER'ın bu politikası....
Şimdi artık belli bir seviyeye, belli bir yatırım kapasitesine geldikleri için düzelmeler meydana gelmesi çok doğaldır.
Ne koysak alıyorlar lafı bence şurdan geliyor. Şimdi işten anlayıp da PC toplayanların sayısı, işten anlamayıp da hazır PC alanların sayısından az. Böylece aslında sağlam bir kitleye hitap edebiliyor CASPER. Ki 2008-2011'de bu politikanın kaymağını yedi CASPER..
CASPER genelde; SAPPHIRE, FSP, FOXCONN, Thermaltake, GALAX gibi markalar kullanır. Kullandıklarında çok büyük bir sıkıntı göremiyorum şahsen...
@Carnage86 Mesela bir D900'e göz atsana. Öyle bir sistem toplasan. 4.500-5.000 arası tutar sanırım. Adamlar 5.900 e satıyor. Bu hazır PC kitlesi için muazzam bir oran bence. Monitörden şüphe duyarım tek...

@Persistent Şirket politikası bu elbette ama hitap ettikleri kitle eskisi kadar koyun değil.

90ların ikinci yarısını ele alalım mesela. Kullanıcının güvenmek zorunda oldukları tek kaynak bilgisayar dergileri. Çoğu kişi kolayca onların uydurmalarıyla rahatça manipüle oluyor. Orada yazanlara inanmayanların da doğrusunu öğrenmelerini için internete ihtiyaçları var. İnternet de teoride var, pratikte pek yok. 3-5 tane bilgisayar dergisi hangi palavrayı atarsa onunla ortalığı manipüle ediyor. (Bilmeyenler Y2K-dijital kıyamet tantanasıyla 99'da yeni PC toplayanlara daha 3-5 ay içinde nasıl yeni anakart aldırdıklarını araştırsın.) Böyle ortamda Casper gibileri müthiş ekmek yer.

2000lerin ilk yarısı internet yaygınlaşsa da Türkçe kaynakların neler dediği ortada. Gene güdülmeye müsait bir sürü var önlerinde.

Yani sonuç olarak o firmadaki teknik elemanlarının aptallığı falan değil sorun. Adamlar tüketici eğilimlerine bakıyorlar, tüketicinin gözündeki imaja bakıyorlar, nerede bilgi eksikleri var ölçüyorlar ona göre tavır alıyorlar.

Ama son yıllarda pabuç pahalanmaya başladı. Artık herkese herşeyi yutturmak kolay değil. Bakkallar bile artık yalanlarında seviyeyi bir adım yükselttiler. Bu koşulda Casper da akıllanmak zorunda diğerleri de.

D900'e baktım. Dengeli bir sistem sayılır. Ama oyun açısından bakılırsa gene işlemciye gereğinden fazla yüklenilmiş gibi gözüküyor. Yalnız oyun bilgisayarı denen bir serinin varyasyonlarından birinde nasıl R7 240 olur(ki 1080plik monitör de var, 240 1080p'de neyi oynatacak?) orası tuhaf.

Ya arkadaşlar bn frisby nin 500 w bi kasasını alıcam fakat içime kurt ddüştü neden kötü diosunuz frisby ve everest e 24 ay garantisi var neden kötü lütfen banada anlatın

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı