En komik anınız

Bir tane daha anlatayım. Arkadaşımla yeni iş yeri açmıştık camlarda boya lekeleri olduğundan kazımak için permatik alıp güzelce temizledik ve İşimiz bitti. Arka sokakta elit bir Cafe vardı orada bir kahve içip soluklanalım dedik. Girdik içeri ama nasıl kalabalık tesadüfen sadece ortadaki masa boş herkesin ortasında bir masa öyle hayal edin. Tam kahveleri söyleyeceğimiz esnada cebimden bir şey düştüğünü fark ettim o sesi duyduğumda anladım aslında yere doğru baktığımda o permatik evet Cafe'nin ortasına düştü. O an zaman durdu sanki gerisini anlatamıyorum. Zira hatırlamıyorum. Dinleyenler için komik benim için utanç ve bir anı olarak kaldı.

Cuma namazına gitmiştim. Yukarı kat daha eğlenceli olabilir düşüncesiyle çıktım ön saflara doğru ilerledim aşağıdaki dayılara bakmak suretiyle balgonun arasından kafamı soktum aşağı bakıyordum. Hoca namaza başlayacağımız anonsunu verdi herkes ayağa kalktı fakat benim kafam iki tahta bloğun arasına sıkıştı namaza başlandı ben halen çırpınıyorum herkes bana bakınca panikledim birden çektim kulağım sıyrılmıştı. Bu da böyle bir anımdır arkadaşlar.
Cuma namazında yukarı kata eğlenceli olacağı için çıkmak. Tam örnek alacağım bir hareket. Süper! ✊

7. sınıf beden dersinden çıkmıştık. Klasik üstünü değiştirmeyenler vardı, sınıf başkanı müdür kontrole gelecek üstünü değiştirmeyenlere ceza verecek dedi. Dersteyken iki kişi korkmuş, birisi sıranın altına girmiş. Soyunmuş, üstünü değiştiriyor, diğeride sırada oturup soyunmuş üstünü değiştiriyor. Anlayacağınız çok yanlış bir pozisyondalar, hoca bağırdı yanlış anladı. Sıranın altındaki arkadaşım çoraplarıyla hocanın yanına gidip olayı açıklamaya çalıştı.
Anlatınca çok komik gelmedi, yaşamak lazım.

Benim yaşımı nereden biliyorsun? Bence hala eğlenceli her şey. Hayattan tat almaya bakmak gerek her an.

Sen örnek al diye yazmadım ben o yorumu komik olduğunu düşündüğüm için yazdım. Ayrıca hayatın ne getireceği belli olmuyor. Herkes hayattan bir tat almaya ümidiyle yaşıyor gün geliyor acı bir tecrübe yaşamak zorunda kalıyorsun. Sonra yaş ilerledikten sonra diyorsunki. Hayatın tadı tuzu kalmadı. Bazı şeyleri anlayamazsın yaşaman şart. Güzel kardeşim.

2007 yılı Gelibolu Anadolu Lisesi zamanları.. Bir gün bir kalktım saat 10:00 civarı, uyuya kalmışım. Sanırım günlerden salı idi ve sınav vardı ama sınav sabahtan mıydı öğleden sonra mıydı o an hatırlayamadım uyku sersemi hemen bir arkadaşımı aradım sınıftan cep telefonu ile fakat kendisi açmadı. Üst üste arıyorum bu yine açmıyor. Neyse ben hemen hazırlanıp gittim okula sınav da şansıma öğleden sonraymış o yüzden sıkıntı olmadı. Sonra bu aradığımda açmayan arkadaşıma sordum "Seni üst üste aradım neden telefonu açmıyorsun ve bakmıyorsun?" dedim bana dedi ki "Kusura bakma kontörüm yoktu." Sanırım 10 dakika kadar şoka girmiştim. Adamı arayan benim niye açmıyorsun diyorum o da bana kusura bakma kontörüm yoktu diyor. Karşı taraftan gelen aramaya cevap verince de kontör gittiğini düşünüyordu heralde. Böyle bir duruma maruz kaldım. Müthiş komik değil.

Sen örnek al diye yazmadım ben o yorumu komik olduğunu düşündüğüm için yazdım. Ayrıca hayatın ne getireceği belli olmuyor. Herkes hayattan bir tat almaya ümidiyle yaşıyor gün geliyor acı bir tecrübe yaşamak zorunda kalıyorsun. Sonra yaş ilerledikten sonra diyorsunki. Hayatın tadı tuzu kalmadı. Bazı şeyleri anlayamazsın yaşaman şart. Güzel kardeşim.
Ben de güldüm zaten hoşuma da gitti. Hayatın acısını da yaşadım ayrıca benim geçmişimi bilemezsin ki. Ama bu süreç içerisinde dayanmak için gülmek ve gülümsemek şart. Bu dünyada mutlu olmak için biraz kaba tabirle bencil olmak gerekiyor ayrıca.

2014 gibi bilgisayarımın açma tuşu bozulmuştu. Babam da şarj girişi bozuk diye göndermişti. Sonra bilgisayarın içine ettiler. 4 yıl boyunca bilgisayarsız kaldım çok komik değil mi?

Geri
Yukarı