En korkutucu anılarınız neler?

Ramazanda yattım saat öğlen civarı rüyamda motor kullanıyordum babam 1000'lik makine almış bana siz düşünün viraja girerken birden düştüm kolum acıyordu sonra bir uyandım kolumu zerre oynatamıyorum ama felç gibi sonra bağırarak küfür ediyorum, tırnak atıyorum hiç his yok kanadı kolum ama hissetmiyorum neyse annem geldi sadece üstüne yattığım için öyle olmuş ama kolum çok kötü durumdaydı 5 dakika hissetmedim. Bir an felç oldu zannettim o kadar.

Tek yönlü yolda bisikletle giderken arkadan gelen römorklu traktöre yol vermek amaçlı yolun kenarında durmak. Tam traktör ve römork arasındayken ayağı pedaldan çekmeye çalışmak ve zincire sıkışan pantolon nedeniyle römork tekerinin önüne düşmek.

Sürücüye bağırmak ama sürücünün motor sesinden beni duymaması ve sürünerek teker gelene kadar kenara kaçabilmem. Viraj gibi bir yerde olduğumuzdan çok hızlı gitmiyordu. O an dedim buraya kadarmış (8 - 9 yaşında falandım)

Altımızda 250'lik bir motor vardı. Tepe gibi bir yerdeydik yol çok kötüydü.
5-6 tane kangal çoban köpeği falan vardı biraz uzakta. Bizi gördüler havlamaya başladılar. Yol aşağıya doğru gidiyordu biz de belki anayola çıkar diye indik. Orada da köpek çıktı. Sonra aşağıdaki köpek bir şey yapmadı. Arkadaş motoru çevirirken yol kötü olduğu için durdurdu motoru. Sonrasında arkada kalan köpekler yetişti. Biz geri dönmeye çalışırken köpek gideceğimiz yolun önüne durdu arkadaşta bastı gaza köpek çekildi önümüzden. En son tam kaçtık derken at gibi koşan köpek motorun önüne atladı ama süren arkadaş gaza yüklenip motoru bağırtınca köpek kaçtı biz de yolumuza devam ettik.
Motordan düşseydim saatte 100 kilometre hızla falan koşar kaçardım heralde. Çok korkmuştum yani öyle işte.

Böyle bir yorumun geleceğini biliyordum. 😂

Onda pek sıkıntı yok ya aileden aileye değişir ama :)
Altımızda 250'lik bir motor vardı. Tepe gibi bir yerdeydik yol çok kötüydü.
5-6 tane kangal çoban köpeği falan vardı biraz uzakta. Bizi gördüler havlamaya başladılar. Yol aşağıya doğru gidiyordu biz de belki anayola çıkar diye indik. Orada da köpek çıktı. Sonra aşağıdaki köpek bir şey yapmadı. Arkadaş motoru çevirirken yol kötü olduğu için durdurdu motoru. Sonrasında arkada kalan köpekler yetişti. Biz geri dönmeye çalışırken köpek gideceğimiz yolun önüne durdu arkadaşta bastı gaza köpek çekildi önümüzden. En son tam kaçtık derken at gibi koşan köpek motorun önüne atladı ama süren arkadaş gaza yüklenip motoru bağırtınca köpek kaçtı biz de yolumuza devam ettik.
Motordan düşseydim saatte 100 kilometre hızla falan koşar kaçardım herhalde. Çok korkmuştum yani öyle işte.

Adrenalin olmasaydıda düşseydin ne olurdu acaba.

Filmlerdeki tarzda korkutucu değil ama düşününce yine de korkutucu...

Geçen sene daha Corona abimiz şişesinde dururken kardeşimin arkadaşının sünnet düğününe gitmiştik. Dakika bir gol bir :D Gittiğimiz yer şehrin biraz daha kırsal kesimiydi, daha çok köylük bir alandı. Benim de giderken içime doğdu "Orada birisi bana tam evlenecek yaştasın dese de kafayı gömsem..." diye.

Neyse gittik, konuştuk, yedik içtik... Yanılmıyorsam 2 saat durduk. En son kalkıp giderken kimsenin bana o tarz cahilce bir şey söylememesinden memnundum. Tam arabaya bindiğimiz zaman yanılmıyorsam babamın bir arkadaşı gelip bizimle konuşmaya başladı. Sonra beni görüp babama "Senin oğlan da evlenecek yaşa gelmiş." dedi.

O atacağım kafa içimde kaldı arkadaşlar, ben de eve gidince yastığa attım kafamı. :D Komik gibi görünse de aslında korkunç bir şey çünkü bu olayı yaşadığımda 16 yaşındaydım.

Korkutucu değil ama ürkütücü olabilir ayı görmüştüm bir kere.

Yeni konular

Geri
Yukarı