En küçük şeyi bile büyütmek

AlexaBliss

Decapat
Daha fazla  
Selam, yazdığım gibi her şeyi kafama takıyorum. Bu kafama taktığım konular genelde siber güvenlik ile alakalı oluyor. Mesela bugün TikTok'ta bir yayın izlerken bir adama denk geldim devamlı sandık atıyordu. Bilmeyenler için söyleyeyim sandıktan jeton topluyorsun jeton ile milleti destekleyebiliyorsun. Sandıklarına tıkladım ve 3 jeton kazandım bir de anket yapıyordu ona takıldım. İstediğim insanları destekledim. Aradan biraz vakit geçti ve aklıma takıldı. Bu adam bu kadar sandığı nasıl atıyor diye. Hemen kartımı kontrol ettim bir sıkıntı yoktu. Sonra aklıma düştü ve devamlı kartımı kontrol etmeye başladım. Yaptığım şey sadece yayınına girip sandığa tıklayıp bir de ankete tıklamaktı. Yani o yayında bulunan 2500 kişinin de yaptığı gibi. Bu özelliğim her alanda beni kötü etkiliyor. Sanki içimden bir yerden devamlı ya böyle olursa diyen biri varmış gibi. Bir yerde okuduğum kadarıyla bu kötü düşünceleri takmamak gerekiyor. O kendi kendine gidiyormuş ama başaramıyorum. Nasıl başarabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartındaki parayı boşalt. Kartın boşken ne yapabilirler ki?

2500 kişi de yapmış işte onlarda hiçbir sıkıntı olmamış sende neden olsun. Kartını da sürekli kontrol etme kontrol ettikçe daha çok takarsın.
Özellik tiktoğun özelliği yani beni başkalarında sorun çıkmamış açıklaması yerine tiktoğun anketinde sıkıntı çıkmaz cevabı daha rahat tutar.

Güvenlik taraması yaptım bir de birşey çıkmadı birşey yoktur inşallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı