En nefret ettiğiniz Windows sürümü

Windows 11 olacak gibi duruyor.
Windows 10'un yaması vs. muhabbetlerinden uzak bir şekilde kendimce sebeplerden Windows 11'in gelmiş geçmiş en kötü Windows sürümü olacağını düşünüyorum. Sebeplerimse piyasadaki donanımların %99'unun desteklemiyor olması.
Bakıyorum, i9 10900K ve RTX 2080'i olan adamın bilgisayarı Windows 11 çalıştırmıyor. Neden? Anakartında TPM 2.0 Modülü yokmuş.
Diğerinin Ryzen 7 1700x veya i7 7700K işlemcisi var. O da açmıyor. Niye? Çünkü en az 8. nesil intel veya 2. nesil ryzen işlemci gerekli.
Kendimden örnek vereyim. Kendim şahsen tüm testleri geçtim ama DirectX'te takıldım.
Arkadaş sadece DirectX 12 ile çalışıyormuş. Benim şu anki ekran kartımda da DirectX 12 desteği yok. Şaka gibi.
Windows 10'un üzerine (şu anlık) çok bir şey koymadıkları gibi 10'a güncelleme atmayı kesip sadece 11'e çalışırlarsa ve 11'e geçemeyenleri güncellemeyi kestikleri Windows 10 ile baş başa bırakırlarsa çok büyük bir hata yaparlar. 11 gelmiş geçmiş en kötü Windows olur.

Onun dışında benim en sevmediğim Windows sürümü ise Windows 8.1.

Tam bilmiyorum ama galiba Vista veya 8 de olabilir.
Windows 11 olacak gibi duruyor.
Windows 10'un yaması vs. muhabbetlerinden uzak bir şekilde kendimce sebeplerden Windows 11'in gelmiş geçmiş en kötü Windows sürümü olacağını düşünüyorum. Sebeplerimse piyasadaki donanımların %99'unun desteklemiyor olması.
Bakıyorum, i9 10900K ve RTX 2080'i olan adamın bilgisayarı Windows 11 çalıştırmıyor. Neden? Anakartında TPM 2.0 modülü yokmuş.
Diğerinin Ryzen 7 1700X veya i7 7700K işlemcisi var. O da açmıyor. Niye? Çünkü en az 8. nesil Intel veya 2. nesil Ryzen işlemci gerekli.
Kendimden örnek vereyim. Kendim şahsen tüm testleri geçtim ama DirectX'te takıldım.
Arkadaş sadece DirectX 12 ile çalışıyormuş. Benim şu anki ekran kartımda da DirectX 12 desteği yok. Şaka gibi.
Windows 10'un üzerine (şu anlık) çok bir şey koymadıkları gibi 10'a güncelleme atmayı kesip sadece 11'e çalışırlarsa ve 11'e geçemeyenleri güncellemeyi kestikleri Windows 10 ile baş başa bırakırlarsa çok büyük bir hata yaparlar. 11 gelmiş geçmiş en kötü Windows olur.

Onun dışında benim en sevmediğim Windows sürümü ise Windows 8.1.
Hocam zaten TPM zorunluluğu ve 8. nesilin üstünde olma zorunluluğubu kaldırırlar yüksek ihtimalle daha tam çıkmamaış bir işletim sistemini bu kadar sert eleştirmek mantıklı değil.

Geri
Yukarı