En sevdiğim hikayeli oyunlar

1-Half-Life.
Valve'nin çıkardığı ilk oyun özellikle açılış ekranında kafasında vana olan adam çok iyiydi. Oynu 2005'de bitirdim o zaman oynun 2'si çıkmıştı fakat Türkiye'ye anca geliyordu.
Oynun hikayesi:
Gordon freeman, New mexico eyaletinde yer alan Black Mesa araştırma tesisinde asistan olarak görev yapmaktadır. Freeman'in de dahil olduğu bir deneme sırasında bir şeylerin ters gitmesi sonucu, başka bir boyuttan bir sürü uzaylı canlı dünyaya geçmiş ve hızla tesise yayılmaya başlamıştır.
İş arkadaşlarının hemen hepsi bu uzaylı canlılar tarafından öldürülürken, diğerleri ise yüzeyden gelecek yardımı beklemektedir. Ancak yardıma gelen askeri güçlerin görevi tesisten canlı hiçbir şey çıkmamasını sağlamaktır. Freeman, askerler ve yaratıklarla savaşırken bir yandan da olayın arkasında ne olup bittiğini anlamaya çalışmaktadır.

2-Half-Life 2.
İlkine göre daha esnek oyun yapısı vardı bunuda 2008'de oynamıştım. Silahlar daha güzeldi özellikle gravity gun çok hoşuma gitmişti.
Özet: Half-Life 2, ilk oyundaki Black Mesa kazası'ndan 20 yıl sonra doğu Avrupa'daki ŞEHIR-17'de başlar. ...Combine güçlerine karşı freeman, Black Mesa'daki bilim adamları ve bazı arkadaşları tarafından organize edilen barney calhoun, alyx vance ve dr. Kleiner'ın da bulunduğu yeraltı direniş örgütüne katılır?

3-Red Dead redemtion.
Plastation 3'de bitirdiğim ilk ve tek oyun. Özellikle sonunda çok üzülmüştüm.
Özet: Red Dead redemtion, 1911 yılında geçiyor. Yani vahşi batı'nın vahşiliğinin yavaş yavaş tarihe karıştığı yıllara doğru gidiyoruz. Bir dönem taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakmayan dutch çetesinin üyelerinden biri olan john marston olarak, 2 federal ajanın kollarında oyuna başlıyoruz. Karısı ve çocuğu hükümet tarafından ele geçirilen john, hayatta olan eski çete üyelerini ortadan kaldırması karşılığında bir dönem terör estirdiği topraklara geri dönüyor.

4-The Last of Us.
YouTube'dan bitirdiğim oyunlardan. Hikayesi çok hoşuma gitmişti.
Özet: Teksas’ta yaşayan joel adında bir baba ve babasıyla birlikte yaşayan sarah adında bir kızın doğum günüyle başlamaktadır. Doğum günü sırasında cordyceps adlı bir mantar, bulaştığı insanları insan öldüren canavarlara dönüştüren bir hastalık yaymaya başlamıştır. Joel, kardeşi ve kızı ile birlikte olayların ortasından kaçmaya çalışırken, kızı sarah bir asker tarafından öldürülür.

5-The Walking Dead.
Zombi oyunları çok hoşuma gitmişti. Dizisini de izlediğim güzel bir oyun.
Özet: Lee adlı bir profesör, senatörü karısıyla birlikte olduğu gerekçesi ile öldürmekte ve hapis cezası almaktadır. Zombi istilasının başlaması ile lee, 8 yaşındaki bir kız çocuğu ile bu kargaşa içinde tanışmaktadır.(Dizisini de öneririm)

6-Call of Duty Modern Warfare 3.
Oyun çok güzel kesinlikle oynanmalı. Duygusal sahneleri çok iyiydi. Makarovun ölüm sahnesi en sevdiğim sahneydi. En üzücü sahne soup un ölü müydü :(
oynamayan yoktur zaten.

7-Assassin'n Creed 2.
İlk oynunu beğenmesemde 2. oynu çok hoşuma gitmişti.
Özet: Rönesans İtalya’sında, giovanni ve maria auditore’nin oğlu olarak dünyaya gelen Ezio, 17 yaşına kadar floransalı üst sınıf bir ailenin üyesiydi. Lüks içinde yaşadı. Babası, auditore bankasının sahibiydi. Bankacılığı öğrenmesi gerekiyordu ki bankanın başına geçebilsin. Ancak yıl 1476’ya geldiğinde her şey farklı olacaktı. Bankacının oğlu, içindeki yeteneği keşfedecekti.

8-Call of Duty Modern Warfare 2.
Özellikle Ghost ve roachın ölümünde çok üzülmüştüm. Hala aklıma geldikçe üzülüyorum. Oynadığım oyunlarda en üzücü sahne net buydu :(
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

9-Far Cry 3.
Far Cry serisinde tek oynadığım oyun. Zamanına göre grafikler çok iyiydi.
Özet: Jason brody ve yakın arkadaşının tatilde skydiving yaparken korsan istilasındaki bir adaya düşmeleriyle hikaye başlıyor. Aslında haritalarda görünmeyen bu ada vaas adındaki psikopat korsan lideri tarafından yönetiliyor. Brody ve arkadaşı da vaas tarafından tutsak ediliyor. Akabinde brody, adanın yerlileri tarafından kurtarılır ve karakterimiz intikam almayı ister.

10-Mafia.
Final sahnesi çok hoşuma gitmişti. The godfather serisine çok benziyordu.
Özet: Oyunun ana karakteri thomas angelo, sıradan bir taksi şoförüdür. Bir gün, düşman mafya üyelerinden kaçan salieri mafya ailesinin adamları, angelo’nun taksisine biner. Akabinde ise angelo’ya salieri’nin adamlarını kurtardığı için bir saldırı yapılır ve tommy de bu saldırıdan kaçarak don salieri’nin mekanına sığınır. İlerleyen süreçte de mafyanın bir parçası olan tommy, bu dünyaya ayak uydurmaya çalışır. Ancak mafya dünyası için fazla vicdanlı olan karakter, bu konuda bazı sorunlar yaşar.

Tamamen kendime göre yazdım oyunları daha birçok oyun var ben 2015'den beri hikayeli oyun oynamadım R6 sağ olsun. Önerebileceğiniz, sizde iz bırakmış hikayeli oyun varsa yazarsanız sevinirim.

Öncelikle bunun kendi görüşüm olduğun belirtmeliyim. Ben şu ana kadar Crysis'in üstüne daha güzel ve beni alıp götüren bir hikayesi olan oyun oynamadım. Hiçbiri bana Crysis kadar zevk veremedi. Bu oyunun bir film olmasını gerçekten çok isterdim.

Geri
Yukarı