En ufak ciddi eleştiri içeren konular anında reddediliyor

• Konuyu başlatan FDR
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 273
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

FDR

Centipat
Geçen gün Adana'da yaşayan insanlarla ilgili eleştiri içeren bir konu açmıştım ve saniyesinde reddedildi. Daha önce de çokça kez yaşadım. Bunun sebebi nedir? Değerlendirmeniz için reddedilen içeriği de alıntıya koydum.

Yaklaşık 6 yıldır Adana'da yaşıyorum. İnsanlar o kadar görgüsüz, cahil cesaretli, hava civacı, terbiyesiz, sonradan görme ki artık buradan nefret etmeye başladım. Sokakta yürüyorum ve hayatımda hiç hissetmediğim kadar gözlem altında hissediyorum. Herkes çok gergin.

En basitinden lastikçiye; topa yama yapıyor musunuz diyorum adam beni neredeyse azarlayıp gönderiyor.

Herhangi bir kız bireyle dışarı çıktığımda insanlar kıza tabelaya bakar gibi bakıyor, arabadayken daha da beter. Onları görmediğimi sanıyorlar, ben oradan ayrılana veya onlara bakana kadar arabanın içini adeta gözetliyorlar.

İnsanlar tamamen hava civa peşinde. Adamın köfte ekmek alacak parası yok ama borca girip son model İphone'la geziyor. Benim bildiğim, 10-12 sene önce Starbucks'a kafa dinlemek; aileyle vakit geçirmek; kahve alıp çıkmak için gidilirdi. Burada bütün liseliler Starbucks'a doluşuyor, marifetmiş gibi story vs. paylaşıyorlar. Adım atacak yer yok. En son 4 sene önce içine girdim sanırım.

Nadir insanlar dışında görgü-adap bilen yok, 7'den 70'e herkes duvar gibi. Adama kapıyı tutuyorum, onun hizmetlisiymişim gibi yüzüme bile bakmadan geçip gidiyor. Millet birbirini yatırıp dövecek gibi dolaşıyor, yanında kızla gezen düz yolda omuz atıyor :D

Bir de şunu keşfettim, insanlar kış geldikçe sakinliyor; yaz geldikçe agresifleşiyor. En ilginç olaylardan birisi de, burada insanlar İstanbul'a gitmekle övünüyor, o kadar sonradan görmeler yani siz düşünün :D Bir eleman vardı, 1 ay boyunca; yazın Amerika'ya gideceğini falan anlattı. Amerika'da okuduğunu söylesen sana artist diyecek.

Bazen bütün Türkiye böyle olabilir mi diye düşünüyorum ama yaşadığım diğer büyük şehirlerde hiç böyle şeylerle karşılaştığımı hatırlamıyorum. Genelde yazın Aydın'a gidiyorum, orada da hiç böyle şeylerle karşılaşmıyorum. Sizin düşünceniz ne?

Merhaba,

Açtığınız konuyu incelediğimizde daha başlıkta bile sıkıntı yaratabilecek bir içerik mevcuttu. Başlığınız ise "Adanalıların sıkıntılı insanlar olduğunu düşünüyorum" şeklindeydi. Böylesine bir tutum sergileyip tüm Adanali bireyleri hedef almanız ne doğru ne de etik olduğu için biz de konunuzu sildik.

Ayrıca geri kalmışlıkla alakalı cümleleriniz de yine sizin ayıbınız zira ne olursa olsun böylesine bir şeyi herkese açık bir yerde belirtmeniz etik değil. Burada herkese en iyi deneyimi yaşatabilmek adına da böyle kırıcı ya da kavgaya neden olacak içerikleri siliyoruz. Umarız bundan sonraki konularınızda daha dikkatli olursunuz. İyi günler dileriz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı