En underrated oyunlar hangisi?

Sen bir oyunu sevmek için üstünde 40 saat mi geçiriyorsun hocam? Ben Range Rover'ı çok seviyorum mesela ama alacak param yok yani sana göre bu durumda ben Range Rover'ı sevmiyorum. Garip. Oyun pahalı diye oynanması az normal diyorum ben. Oynanması ile sevilmesinin bağlamı yok, günümüzde neredeyse çoğu kişi oyun oynayamıyor sadece izleyebiliyor bu durumda size göre bu adamların hiçbiri oyunları sevmiyor oluyor. Farklı bir düşünce ama bana göre değil.

Sevmek için illa uzun saatler oynamaya gerek yok, oyunu izleyerek de sevebilirsiniz ama bir oyuna daha Nintendo'yu Mario'dan ibaret sanan bir ülke için Zelda'ya seviliyor demek değişik. Madem çoğu kişi oyun oynayamıyor o zaman neden PS Store'da Türkiye'de en çok satanlar sırasında ilk 3'te EA Sports FC 24, Remastered bile olmadan çıkarılan Red Dead Redemption gibi oyunlar var? Çoğu kişi oyun oynayamıyor bu doğru ama oyun oynayanlar da Nintendo'yu bile tanımıyor.

Sevmek için illa uzun saatler oynamaya gerek yok, oyunu izleyerek de sevebilirsiniz ama bir oyuna daha Nintendo'yu Mario'dan ibaret sanan bir ülke için Zelda'ya seviliyor demek değişik. Madem çoğu kişi oyun oynayamıyor o zaman neden PS Store'da Türkiye'de en çok satanlar sırasında ilk 3'te EA Sports FC 24, Remastered bile olmadan çıkarılan Red Dead Redemption gibi oyunlar var? Çoğu kişi oyun oynayamıyor bu doğru ama oyun oynayanlar da Nintendo'yu bile tanımıyor.

FIFA24 alınıyor ya da RDR1 alınıyor diye ülkemiz çok iyi bir durumda mı oluyor? Arkadaşım EA Sport FC 1kdan satılıyor normal fiyatı 70 dolar. 2K ediyor normal durumda. Hepsinde bir yerel fiyatlandırma var ama Nintendo oyunlarında bu durum yok ve her oyun en az 2K liradan başlıyor. Parası olan oynuyor yine ama parası olanlar var diye parası olmayanları göz ardı etmeyeceğiz herhalde.

FIFA24 alınıyor ya da RDR1 alınıyor diye ülkemiz çok iyi bir durumda mı oluyor? Arkadaşım EA Sport FC 1kdan satılıyor normal fiyatı 70 dolar. 2K ediyor normal durumda. Hepsinde bir yerel fiyatlandırma var ama Nintendo oyunlarında bu durum yok ve her oyun en az 2K liradan başlıyor. Parası olan oynuyor yine ama parası olanlar var diye parası olmayanları göz ardı etmeyeceğiz herhalde.

Tartışma oyunun tanınmasından ülkenin durumuna geldi. Ülkenin durumu berbat bunu ben de biliyorum ama FC 24 veya RDR1'e 1K veren Nintendo oyunlarına da verir. Ayrıca FC'nın 2K yerine 1K'ya satılmasının sebebi Türk oyuncular. EA'nın oyunlarına bak bakalım FIFA hariç oyunlarında Türkçe yama var mı? Ben parası olmayanlara bir şey demiyorum parası olmayan Zelda'yı yine izleyerek de sever parası olan da anca FC24'e veriyor. Ammavelakin yine de Zelda Türkiye'de sevilen ve çok tanınan bir oyun değil.

Geri
Yukarı