En underrated oyunlar hangisi?

Sizin en underrated bulduğunuz keşke diğer kitlelere de yayılsa dediğiniz oyun nedir?

@EneSolaire arkadaşımla konuşurken o overrated ben underrated yapayım dedik.

Benim listem:
1-Baldur's Gate III.
2-the Legend of Zelda: Breath of the Wild [TR nazarında underrated]
3-Fallout 3
4-Cuphead
5-blasphemous
Victoria 2

Black Ops serisi nedense Türkiye de Call of Duty deyince insanların aklına 2007 MW ve son çıkan MW2 dışında oyun gelmiyor.

Hemen size açıklayayım.

1-Baldur's Gate III: Bu oyun nedensizce popüler kültüre kurban gitti diye hissediyorum. Sıraları şu an bayağı düştü SteamDB'de ve konuşulması bırakıldı. Çevremde de artık kimse konuşmuyor o yüzden listeye ekledim.

2-botw: Hocam yurt dışına kıyasla Türkiye'de 10 kişi çevirin 1I Zelda fanı değildir. Zelda Türkiye'de gerçekten tanınmıyor bunun ilk 3 nedeni Nintendo'nun Türkiye'yi tanımaması, oyun fiyatları ve konsola erişimin çok zor olması. Ayrıyeten bize pek bu tür gelmiyor ama çok iyi bir oyun olduğu kesin.

3-Fallout III: Çevremde konuşan hiç görmedim oyun ortamlarında da konuşan görmedim o yüzden listede.

Hocam sen çevrenden Türkiye genellemesi yapıyorsun diye Baldur's Gate 3 Türkiye'de underrated olmuyor ama. Ayrıca Zelda Türkiye'de çok tanınan bir oyun. Tanınması ayrı oynanması ayrı. Oyun 2K konsolu 10k. Ama tanınıyor ve seviliyor gayet de.

Mario serisinin bütün oyunları Türkiye içerisinde en büyük underrated oyunlardandır.
Hiç kimse mario kart nedir bilmiyordur mesela. Veya New super mario Bros'u.
Nintendo da bayağı underrated bir şirket, her konsola "Nintendo" diyenlere uyuz oluyorum.

Nintendo şirketi zaten Türkiye'de tanınmıyor bile. Tanınsa oyun sektörü olarak bu noktada olmazdık.

Hemen size açıklayayım.

1-Baldur's Gate III: Bu oyun nedensizce popüler kültüre kurban gitti diye hissediyorum. Sıraları şu an bayağı düştü SteamDB'de ve konuşulması bırakıldı. Çevremde de artık kimse konuşmuyor o yüzden listeye ekledim.

2-botw: Hocam yurt dışına kıyasla Türkiye'de 10 kişi çevirin 1I Zelda fanı değildir. Zelda Türkiye'de gerçekten tanınmıyor bunun ilk 3 nedeni Nintendo'nun Türkiye'yi tanımaması, oyun fiyatları ve konsola erişimin çok zor olması. Ayrıyeten bize pek bu tür gelmiyor ama çok iyi bir oyun olduğu kesin.

3-Fallout III: Çevremde konuşan hiç görmedim oyun ortamlarında da konuşan görmedim o yüzden listede.
Nintendo olayında evet haklı olabilirsin ama Fallout 3 yeni bir oyun değil ve ben hatırlıyorum çokça oynandığını.

Hocam sen çevrenden Türkiye genellemesi yapıyorsun diye Baldur's Gate 3 Türkiye'de underrated olmuyor ama. Ayrıca Zelda Türkiye'de çok tanınan bir oyun. Tanınması ayrı oynanması ayrı. Oyun 2K konsolu 10k. Ama tanınıyor ve seviliyor gayet de.

Hocam Türkiye'de Nintendo konsolu olan mı var gözünüzü seveyim? Zelda'yı tanıyan mı var Türkiye'de? Ayrıyeten çevremi ben orada ek olarak belirttim ve bu bir genel liste değil sizin underrated bulduğunuz oyunlar.

Hocam Baldur's Gate 3 pek de underrated değil, oyun kötü demiyorum da zaten çokça kişi tarafından biliniyor ve seviliyor.
Ben A Plague Tale serisi derim, benim gözümde başyapıt 2 oyun da.

GTA 4
Rise of The Tomb Raider
A way Out
CoD MW3
Cyberpunk 2077

Geri
Yukarı